Grupa KENO dla Ziemi

Materiał informacyjny KENO
Dzień Ziemi to zawsze symboliczny czas, kiedy żywiej przypominamy sobie o naszej planecie. Ziemia jest podstawą istnienia ludzkości. Miejscem życia, środkiem przetrwania i opoką przyszłości. Jednocześnie jest źródłem wciąż narastających trosk o środowisko, klimat i zasoby.

Dla nas w Grupie KENO, szczególnie ważne są Odnawialne Źródła Energii dostępne na Ziemi. Od 16 lat specjalizujemy się w zapewnianiu odbiorcom w Polsce i Europie czystej energii elektrycznej i ciepła z instalacji solarnych.

Jako firma czujemy się odpowiedzialni, więc u nas Dzień Ziemi trwa właściwie cały rok – codziennie dążymy do możliwie kompleksowego zachowania zasobów naturalnych i maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Poza działaniami, które podejmujemy na co dzień wynikającymi z charakterystyki naszej biznesowej działalności, postanowiliśmy zrobić coś więcej.

ZIMOWA EDUKACJA ANTYSMOGOWA

Zanim przyszła tegoroczna ciepła wiosna, pracownicy Grupy KENO przez całą zimę prowadzili w śląskich szkołach edukacyjne zajęcia antysmogowe dla dzieci i młodzieży. Wspierani przez firmową postać Kensolka, przekonywaliśmy, że czyste i odnawialne źródła energii są skuteczne w walce ze smogiem. Uczniowie chętnie pytali, zgadywali i żywiołowo reagowali. Ich niewyczerpane pokłady energii, naturalna ciekawość, pasja odkrywców i budująca aktywność pozostaną dla nas niezapomniane!

Byliśmy chętnie przyjmowani w szkołach, dlatego nasza "antysmogowa misja" objęła blisko 2000 uczniów. Dzieci mądrze uwrażliwione i szybko chłonące wiedzę o smogu zyskują odporność na jego działanie. Cieszymy się, że nasza fachowa wiedza i przemyślana troska Grupy KENO wygenerowały w ten sposób realną wartość dla lokalnej społeczności.

POŻYTEK Z WIOSENNEGO SŁOŃCA

W tym właśnie wiosennym czasie przyszło nam poznać zupełnie nową energię pochodzącą prosto z natury –przemyślaną w najdrobniejszym szczególe, tętniącą życiem, energię pszczół. Nawiązaliśmy współpracę z lokalną pasieką i wykorzystując tereny należące do naszej Grupy, które okazały się bardzo bogate w pokarm dla miododajnych stworzeń, staliśmy się właścicielami 10 uli z doskonałymi w swej naturze pszczołami, które energetyzują nas wszystkich. Nasza relacja z Ziemią i środowiskiem naturalnym weszła na inny poziom. Dążymy do życia w równowadze – coś zabieramy, ale też coś dajemy. W Dzień Ziemi już wiemy, że tegoroczne miodobrania zaczynają się wyjątkowo wcześnie. Zdecydował o tym cały skomplikowany układ Natura - klimat - pogoda. Podobnie magiczna - choć przecież techniczna - jest przemiana naturalnego działania Słońca w czystą energię, z której czerpią pożytki klienci Grupy KENO.

Pasieka to nie tylko zdrowa fascynacja i działanie symboliczne. Porcjami "firmowych" miodów z naszych uli podzielimy się także z partnerami biznesowymi.

ROŚNIEMY JAK MŁODY LAS

Grupa KENO rośnie szybko i dynamicznie rozwija się na polskim i europejskim rynku odnawialnych źródeł energii. Ważnym uzupełnieniem podstawowej działalności prowadzonej w branży instalacji solarnych jest firma Keno HOME, która buduje domy modułowe z drewna. Obrabiając drewno z użyciem najnowocześniejszych technologii, zachowujemy jego cechy najzdrowszego, trwałego i efektownego budulca. Co warte wyjątkowego podkreślenia, proces budowy jest bardzo energooszczędny, bo drewniany dom modułowy Keno Home można postawić i oddać do użytku już w przeciągu kilku miesięcy.

Tak wartościowe korzystanie z drewna to nie koniec naszych związków z tym naturalnie odnawialnym surowcem. Idąc w stronę bardziej symboliczną, wprowadziliśmy zwyczaj, że każdy nowy pracownik Grupy KENO sadzi nowe drzewko. Mamy nadzieję, że zwyczaj z czasem zakorzeni się w tradycję, a nasza siedziba otoczy się lasem. Odkładającym w troskliwej i trwałej pamięci wszystko, co dzieje się w Naturze każdego dnia. Nie tylko w Dniu Ziemi.

https://kensol.pl/pl

Marta Legut-Piechocińska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni