W ostatnich dniach w lasach w województwie śląskim pojawiło się mnóstwo grzybów. Przy kompleksach leśnych można zauważyć zaparkowane samochody, a to oznaka, że w lesie są poszukujący dorodnych okazów grzybiarzy.

Mieszkańcy województwa śląskiego najczęściej grzybów szukają w lasach między Tychami a Pszczyną, w rejonie Lublińca, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a także w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W naszych lasach znaleźć można różnorakie gatunki grzybów, a miejscowi wiedzą, gdzie szukać prawdziwków, gdzie kozaków, a gdzie maślaków.

W tym roku długotrwałe upały spowodowały, że w lasach przez wiele tygodni było zbyt sucho, aby znajdować tam grzyby. Grzybiarze na zbiory mogli liczyć jedynie na terenach podmokłych czy w sąsiedztwie zbiorników wodnych. Wrzesień, mimo również wysokiej jak na ten miesiąc temperatury, jest już jednak pogodowo inny. Słoneczne dni i odpowiednia temperatura w nocy powodują, że z lasu nie powinniśmy wyjść z pustymi koszykami.

Zobacz galerię

Zdjęcia, które prezentujemy, dostaliśmy od naszych Czytelników. Jeśli chcecie pochwalić się swoimi zbiorami, możecie przesłać zdjęcia znalezionych przez siebie grzybów na internet@dz.com.pl

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"