GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 110:70. Przełamanie gliwiczan ZDJĘCIA MECZU I KIBICÓW

GTK Gliwice wysoko pokonał PGE Spójnię Stargard dostarczając sporo radości swoim kibicom     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GTK Gliwice wysoko pokonał PGE Spójnię Stargard dostarczając sporo radości swoim kibicom Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi GTK Gliwice rozgromiło PGE Spójnię Stargard 110:70. To był najlepszy mecz gliwiczan w tym sezonie. W zespole trenera Roberta Witki wreszcie nastąpił tak długo oczekiwany przełom. Zobaczcie zdjęcia z meczu GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard oraz zdjęcia kibiców.

GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 110:70. Przełamanie gliwiczan

Koszykarze GTK Gliwice od nieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi gliwiczanie rozgromili PGE Spójnię Stargard 110:70 wreszcie prezentując się na parkiecie tak jak oczekują tego ich kibice.

Goście prowadzili w Arenie Gliwice tylko na początku spotkania. W 2 minucie było 3:2 dla Spójni. Później jednak zawodnicy GTK zdobyli 11 pkt z rzędu obejmując prowadzenie 13:3 i nikt w hali nie miał wątpliwości, który zespół jest lepszy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU i KIBICÓW NA SPOTKANIU GTK GLIWICE - PGE SPÓJNIA STARGARD

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 29:16, choć jeszcze w 8 minucie prowadzili znacznie wyżej, bo 25:5. Druga kwarta w miarę wyrównana, ale w dwóch kolejnych odsłonach gliwiczanie jeszcze powiększali swoją przewagę i wygrali ten mecz różnicą aż 40 pkt.

Zawodnicy GTK trafili aż 18 rzutów za trzy punkty mając w tym elemencie gry 52 procentową skuteczność. Czterokrotnie celnymi trójkami popisali się Filip Put, Roberts Stumbris, Matthew Williams i Jabarie Hinds. Ten ostatnie wreszcie był prawdziwym liderem zespołu. Amerykanin zdobył 30 punktów miał 11 asyst i 5 zbiórek.

Goście ze Stargardu byli dla gliwiczan bladym tłem. Kibice GTK wierzą, że to był przełomowy mecz dla zespołu trenera Roberta Witki i wreszcie będzie się on prezentował tak jak tego od niego oczekują. W sobotę fani gospodarzy w końcu mieli powody do radości.

GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 110:70 (29:16, 22:20, 30:16, 29:18)