GTK Gliwice – Stelmet Zielona Góra 74:83 ZDJĘCIA, RELACJA Piorunujący początek GTK. Potem górą doświadczenie Stelmetu

GTK Gliwice – Stelmet Zielona Góra 74:83 ZDJĘCIA, RELACJA
GTK Gliwice – Stelmet Zielona Góra 74:83 ZDJĘCIA, RELACJA Marzena Bugała-Azarko
W ostatnim w 2019 roku meczu Energa Basket Ligi GTK Gliwice przegrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 74:83 (32:22, 13:22, 19:24, 10:15). Stelmet zaliczył 11. wygraną z rzędu!

Gliwiczanie mieli serię trzech zwycięstw z rzędu, ale faworytem poniedziałkowego meczu był Stelmet. Drużyna trenera Pawła Turkiewicza nie zamierzała łatwo sprzedawać skóry.

Początek w wykonaniu GTK był niesamowity. Przy stanie 6:2 wszystkie punkty dla gospodarzy zdobył Mateusz Szlachetka – najpierw za 2 punkty, następnie za 3 z faulem. Po „trójce” Brandona Tabba było 9:2. Kiedy gliwicki zespół prowadził 15:4 kibice w małej hali Areny Gliwice przecierali oczy ze zdumienia i głośno dopingowali swych ulubieńców. Pod koniec pierwszej kwarty GTK miało 12 punktów przewagi – 32:20.

Goście zabrali się do roboty w drugiej kwarcie. Stelmet poprawił grę w obronie i doprowadził do remisu 34:34. Gospodarze nie dali wyjść rywalom na prowadzenie i utrzymywali kilka punktów przewagi. Na końcu drugiej kwarty Stelmet prowadził 44:42, ale równo z syreną Łukasz Didiszko przymierzył „trójkę” i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 45:44.

Również w trzeciej kwarcie trwała wyrównana walka. Choć GTK przegrywało 57:63, to jeszcze zerwało się do boju – 64:63. Efekt przyniosła dobra obrona strefowa gospodarzy.

GTK Gliwice – Stelmet Zielona Góra ZDJĘCIA KIBICÓW

GTK Gliwice – Stelmet Zielona Góra 74:83 ZDJĘCIA KIBICÓW Gło...

Zastal próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i na początku ostatniej części gry wypracował dziewięć puntów przewagi – 64:73. Wtedy trener Turkiewicz poprosił o czas. Goście jednak robili swoje – 66:77, 69:81. Na domiar złego na ostatnie trzy minuty GTK straciło Tabba (pięć fauli).

GTK Gliwice – Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:83 (32:22, 13:22, 19:24, 10:15)

GTK: Tabb 18, Szlachetka 14, Mijović 10, Diduszko 9, Słupiński 6, Henson 6, Furstinger 5, Radwański 4, Hałas 2, Majewski 0.

Stelmet: Zyskowski 17, Gordon 14, Hakanson 14, Radić 14, Zamojski 8, Ponitka 7, Thomasson 6, Meier 3, Witliński 0, Koszarek 0.