Jacek Kmiecik
Erling Haaland, mimo iż strzelił gola na 1:0 dla Norwegii, jego drużyna przegrała ze Szkocją 1:2, a on zlekceważył kibiców, za co został wywizdany AP/EASTNEWS
Norweski napastnik Manchesteru City, Erling Haaland nie rozdawał autografów kibicom po tym, jak reprezentacja narodowa przegrała w Oslo 1:2 ze Szkocją w meczu eliminacji Euro 2024.

Według „Daily Mail”, Haaland zignorował norweskich kibiców po meczu, minął ich i poszedł prosto do autobusu. Takie zachowanie gwiazdora Manchesteru City spotkało się z dezaprobatą fanów, którzy wygwizdali swojego rodaka.

Szkoci zapewnili sobie wygraną, gdy Haalanda nie było na boisku

Erling w 61. minucie otworzył wynik, wykorzystując rzut karny. Szkotom udało się w końcówce meczu, gdy Haalanda nie było już na boisku, doprowadzić do wyrównania, a następnie wyrwać zwycięstwo, zdobywając w końcówce meczu dwie bramki – do siatki trafili Lyndon Dykes (87. minuta) i Kenny McLean (89. minuta).

Gol Haalanda był jego 22. bramkę w reprezentacji Norwegii. Według Stats Foot, Erling został pierwszym Europejczykiem od 53 lat, który strzelił 22 gole w swoich pierwszych 24 występach w reprezentacji narodowej. Taki sam wynik osiągnął w 1970 roku Włoch Luigi Riva.

Robertson chwali ducha szkockiego zespołu i wierzy w awans na Euro

Szkocja odniosła trzecie zwycięstwo w trzech meczach i nadal prowadzi w grupie A. Norwegia zajmuje trzecie miejsce z 1 punktem w trzech meczach.

Obrońca Liverpoolu i reprezentacji Szkocji, Andrew Robertson, powiedział, że szkocki zespół musi teraz awansować do finałowej fazy turnieju.

– Nie mogliśmy lepiej rozpocząć tej kampanii kwalifikacyjnej. Teraz musimy awansować do Euro. Staraliśmy się znaleźć odpowiedni balans na boisku. Duch zespołu w drużynie jest niezrównany. Stworzenie tego na poziomie międzynarodowym jest czymś wyjątkowym