MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hala widowiskowo-sportowa w Jaworznie do modernizacji WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA

tos/mat.prasowe
W styczniu mają się rozpocząć prace związane z termomodernizacją jaworznickiej hali widowiskowo-sportowej. To niejedyne zaplanowano w tym rejonie miasta prace, bo przy hali ma powstać podziemny parking. Umowy w tej sprawie podpisano w jaworznickim Urzędzie Miasta.

- W zakres przedmiotu inwestycji wchodzi także rozbudowa budynku hali o dwa magazyny sprzętu sportowego. Na projektowane zagospodarowanie terenu składają się: częściowa wymiana nawierzchni utwardzonych w bezpośrednim sąsiedztwie termomodernizowanego obiektu, wprowadzenie niewielkich zieleńców przy fragmentach elewacji oraz niezbędne instalacje związane z projektowaną iluminacją budynku - mówi Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich.

Umowa zostanie podpisana z firmą P.B. Dombud SA z Katowic, a jej wartość to około 13,5 mln. zł. Termin zakończenia robót zaplanowano na 30 września 2018 r.

- Już wkrótce ruszamy z realizacją zaplanowanych i ważnych inwestycji w ścisłym centrum miasta. Dzięki temu nowe oblicze zyska Hala Widowiskowo-Sportowa, powstanie także Miejskie Centrum Integracji Transportu - zabudowany parking dla rowerów na Placu Górników, nowe centrum przesiadkowe oraz podziemny parking przy hali - wyjaśnia prezydent Jaworzna Paweł Silbert. - Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom wyższy komfort podróżowania i spędzania wolnego czasu. Jestem pewien, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jaworznianie będą zadowoleni i dumni z tego jak rozwija się i zmienia nasze miasto - dodaje.

Projekt pn.: Termomodernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Grunwaldzka 80 w Jaworznie zostanie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi: 5 374 129,68 zł.

Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym regionu poprzez głęboką, kompleksową modernizację energetyczną obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Prezenty pod choinkę DLA RODZICÓW, z których będą zadowoleni

Życzenia na Boże Narodzenie TRADYCYJNE, RELIGIJNE SMS IDEALNE NA ŚWIĘTA

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Która choinka w naszych miastach jest najpiękniejsza GŁOSUJ!

Magazyn informacyjny tyDZień

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera