Hałaśliwa wentylacja w Przedszkolu Miejskim nr 8. Skarżą się...

  Hałaśliwa wentylacja w Przedszkolu Miejskim nr 8. Skarżą się mieszkający w pobliżu lublińczanie ZDJĘCIA

  PW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Działające przy ul. Uchodźców przedszkole przeszło w ubiegłym roku gruntowny remont połączony z termomodernizacją.
  1/8
  przejdź do galerii

  Działające przy ul. Uchodźców przedszkole przeszło w ubiegłym roku gruntowny remont połączony z termomodernizacją. ©PW

  Lublińczanie mieszkający w najbliższym sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 8 skarżą się na hałas, generowany z przedszkolnej instalacji wentylacyjnej. - Jest nie do wytrzymania - komentują.
  Działające przy ul. Uchodźców przedszkole przeszło w ubiegłym roku gruntowny remont połączony z termomodernizacją. W ramach inwestycji wykonano m.in. nową wentylację. Wyciągi wentylacyjne widoczne są na dachu oraz po stronie frontowej budynku. To właśnie z nich wydobywa się uciążliwy dla mieszkańców hałas. Dla części z nich jest on nie do zniesienia, dlatego poprosili redakcję DZ o interwencję w tej sprawie.
  Szczególnie uciążliwy jest oczywiście dla osób, które mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie placówki. Hałas pojawia się przeważnie z samego rana i utrzymuje się przynajmniej do wczesnego popołudnia. Pojechaliśmy na miejsce i jeszcze zanim zobaczyliśmy wyciągi już wiedzieliśmy, a raczej słyszeliśmy, o co chodzi. Dźwięk jest tak intensywny, że wydaje się jakby w okolicy schodził do lądowania samolot. O sprawę kłopotliwej wentylacji zapytaliśmy burmistrza Edwarda Maniurę. Twierdzi, że ją zna i że był już na wizji lokalnej.
  Zobacz galerię
  - W związku z hałasem skierowaliśmy pismo do Sanepidu. Wystąpiliśmy również do wykonawcy i producenta urządzeń, żeby sprawdził czy coś się nie stało, czy wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Nam trudno ocenić – powiedział nam Edward Maniura.

  Podkreślił też, że montaż tego typu urządzeń był konieczny w związku z obowiązującymi przepisami.

  - Sprawa jest wyjaśniana. Myślę, że w ciągu kilku tygodni powinniśmy już mieć wiedzę na ten temat. Na pewno muszą być wykonane badania poziomu hałasu, bo to one pokażą czy faktycznie jest za głośno – dodał burmistrz.

  Remont i termomodernizacja „ósemki” kosztowały blisko 2,6 mln zł. Podczas realizacji inwestycji nie obyło się bez problemów, dlatego otwarcie budynku nastąpiło nie pod koniec sierpnia 2017, jak planowano, tylko w październiku. Przedszkole zyskało nową elewację. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. Ponadto zmodernizowano pomieszczenia w środku budynku, wymieniono ogrodzenie i dostosowano obiekt dla osób niepełnosprawnych.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo