Hokeiści GKS Tychy po raz dziesiąty zagrają o złoto

Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Tyszanie po raz czwarty pokonali w półfinale Podhale i dość łatwo awansowali do finału MP. Na rywala w walce o złoto przyjdzie im jednak poczekać.

Mistrzów Polski w Nowym Targu wspierała w sobotę liczna grupa kibiców, bo na tamtejszym lodowisku wreszcie założono system monitoringu i na mecze Szarotek mogą przyjeżdżać fani gości. Sympatycy GKS już w pierwszej tercji mieli powody do radości, bo początek w wykonaniu tyszan był imponujący. Najpierw dwa razy krążek do siatki gospodarzy posłał Filip Ko-morski, a trzecią bramkę dołożył w okresie gry w podwójnej przewadze Martin Vozdecky. Zadowoleni z prowadzenia hokeiści GKS oddali inicjatywę Podhalu.

- Na własne życzenie sprokurowaliśmy sobie w tym spotkaniu nerwowe chwilę. Prowadząc 3:0 zaczęliśmy łapać zdecydowanie za dużo kar i tym samym „podaliśmy rękę” Podhalu. Mecz się wyrównał, ale na szczęście zdołaliśmy odeprzeć napór gospodarzy - powiedział Krzysztof Majkowski, drugi trener GKS.

Podhale w III tercji doszło tyszan na różnicę jednej bramki, lecz ci już po 21 sekundach odpowiedzieli golem, a w końcówce, gdy gospodarze wycofali bramkarza, przypieczętowali swój awans do finału. Na rywala w walce o złoto przyjdzie GKS jeszcze poczekać, gdyż zmagania Cracovii z Sanokiem mogą skończyć się po siedmiu spotkaniach. Finał mistrzostw Polski ma rozpocząć się 14 marca.Półfinał play off PHL

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)0:1 Filip Komorski (3), 0:2 Filip Komorski (8), 0:3 Martin Vozdecky (20), 1:3 Dariusz Gruszka (29), 2:3 Damian Tomasik (44), 2:4 Jakub Witecki (44), 2:5 Mateusz Bepierszcz (59). Widzów 2.000. Kary Podhale - 14, GKS - 16 minut.W play off (do czterech zwycięstw) 4:0 dla GKS. Tyszanie awansowali do finału MP.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Comarch Cracovia 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)W play off (do czterech zwycięstw) 2:2. Kolejny mecz we wtorek o g. 18.30 w Krakowie.O UTRZYMANIE SIĘ W PHLNaprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:3 po dogrywce (2:1, 1:0, 0:3, 1:0) 1:0: Adrian Kowalówka (4), 2:0 Adrian Parzyszek (7), 2:1 Nikita Markowski (7), 3:1 Łukasz Sękowski (29), 3:2 Łukasz Rutkowski (41), 3:3 Łukasz Zachariasz (43), 4:3 Dawid Musioł (63).