Hokeiści GKS-u wreszcie wygrali

Tyszanie (białe koszulki) przerwali passę trzech porażek
Tyszanie (białe koszulki) przerwali passę trzech porażek FOT. LUCYNA NENOW
Kibice GKS już dawno nie byli świadkami tak fatalnej serii swoich ulubieńców. Tyszanie przegrali trzy ostatnie ligowe mecze i w niedzielę na trybunach lodowiska zjawiło się tylko tysiąc osób.

Na szczęście podopieczni trenera Jirziego Szejby już przerwali tę złą passę pewnie wygrywając ze Stoczniowcem.

Wyższość gospodarzy w tym spotkaniu od początku nie podlegała dyskusji. Co prawda w I tercji nie padł żaden gol, ale po przerwie worek z bramkami rozwiązał Adrian Parzyszek dobijając uderzenie Michała Kotlorza w trakcie gry w przewadze. Jeszcze w II tercji wynik podwyższył Sławomir Krzak, a w ostatniej odsłonie na listę strzelców wpisali się Czech Roman Szimiczek oraz Adam Bagiński. Goście z Gdańska byli w stanie odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Romana Skutchana.

GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) 1:0 Adrian Parzyszek (22), 2:0 Sławomir Krzak (25), 3:0 Roman Szimiczek (45), 3:1 Roman Skutchan (52), 4:1 Adam Bagiński (57)

MMKS Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:2, 3:1, 1:1) 1:0 Mateusz Michalski (4), 1:1 Jarosław Dołęga (5), 1:2 Rafał Twardy (16), 1:3 Tomasz Kozłowski (21), 2:3 Rafał Dutka (22), 3:3 Jarosław Różański (30), 4:3 Bartłomiej Bomba (35), 4:4 Piotr Sarnik (57), 5:4 Damian Kapica (59)

KTH Krynica - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) 1:0 Mateusz Dubel (4), 1:1 Richard Kral (10), 2:1 Petr Valusiak (20), 3:1 Petr Valusiak (38), 4:1 Petr Valusiak (45), 4:2 Richard Kral (46), 4:3 Mateusz Danieluk (60)

Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 10:0 (3:0, 3:0, 4:0) 1:0 Maciej Mermer (3), 2:0 Maciej Mermer (8), 3:0 Michał Radwański (19), 4:0 Krystian Dziubiński (22), 5:0 Tomasz Malasiński (28), 6:0 Dmitri Suur (36), 7:0 Dmitri Suur (47), 8:0 Michał Radwański (49), 9:0 Bogusław Rąpała (54), 10:0 Dariusz Gruszka (58)