Hokej: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 5:1. Pierwszy krok mistrza do finału

Hokej: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 5:1
Hokej: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 5:1 Arkadiusz Gola
Hokeiści GKS Tychy już po minucie przegrywali z Podhalem, ale później strzelili pięć bramek i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do finału MP.

Tyszanie w pierwszym półfinałowym meczu play off byli zespołem lepszym, ale swą wyższość nad Podhalem udowodnili dopiero w drugiej i trzeciej tercji. Początek spotkania w Tychach niespodziewanie należał bowiem do „Szarotek”.

Była zaledwie 56 sekunda gry, gdy goście objęli prowadzenie. Atakujący hokeiści GKS zapomnieli o obronie, a filigranowy Patryk Wronka wjechał w tercję obronną tyszan i uderzeniem z bulika pod poprzeczkę zaskoczył Stefana Żigardy’ego.

Hokej na lodzie: GKS Tychy- Podhale Nowy Targ. Tak bawią się kibice

Gospodarze rzucili się do od-rabiania strat, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Podhala nie wykorzystali Mikołaj Łopuski i Patryk Kogut. Kibice GKS głośno dopingujący swój zespół goli swoich ulubieńców doczekali się dopiero w drugiej tercji. Do wyrównania doprowadził Josef Vi-tek zmieniając lot krążka po strzale Martina Vozdecky’ego, a na prowadzenie wyprowadził ty-szan Patryk Kogut dopiero w trzeciej próbie kierując krążek do bra-mki nad Ondrejem Raszką.

W ostatniej tercji nowotarża-nie opadli z sił, a GKS strzelił jeszcze trzy gole trafiając do siatki gości zarówno w trakcie gry w przewadze jak i w osłabieniu.

Półfinał play off PHL

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1 (0:1, 2:0, 3:0) 0:1 Patryk Wronka (1), 1:1 Josef Vitek (29), 2:1 Patryk Kogut (40), 3:1 Michael Kolarz (45), 4:1 Jaroslav Hertl (49), 5:1 Josef Vitek (52). Widzów 2.500. Kary GKS - 10, Podhale - 12 minut.W play off (do czterech zwycięstw) 1:0 dla GKS. Kolejny mecz dziś o godz. 18.30 w Tychach.

Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank KH Sanok 7:5 (3:2, 2:1, 2:2) W play off (do czterech zwycięstw) 1:0 dla Cracovii. Kolejny mecz dziś o 18.30 w Krakowie.Dziś grają w grupie spadkowej PHL: Naprzód Janów - Nesta Mires Toruń (godz. 19).