[I LIGA] Arka Gdynia - GKS Katowice 1:0. Strzał rozpaczy w ostatniej akcji dał zwycięstwo gdynianom

GKS Katowice przegrał w Gdyni z Arką 0:1 po golu zdobytym w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem meczu był bramkarz Gieksy Mateusz Kuchta. Wypożyczony z Górnika Zabrze 19-latek zadebiutował w katowickiej drużynie w środę w pucharowym spotkaniu z Wigrami, a dziś w Gdyni po raz pierwszy zagrał w I lidze i długo wydawało się, że swoimi interwencjami uratuje punkt dla swojej drużyny. Skapitulował dopiero w 94 minucie spotkania.

Kuchta w pierwszej połowie popisał się świetną interwencją po strzale Michała Nalepy. Po zmianie stron ataki Arki jeszcze przybrały na sile i młody golkiper miał pełne ręce roboty. Zawodnik GKS świetnie się spisał broniąc uderzenia Rafała Siemaszki i Marcusa Viniciusa da Silvy z najbliższej odległości. Kuchcie sprzyjało też szczęście, bo po strzałach Pawła Abbotta i Alana Fialho piłka trafiała w poprzeczkę katowickiej bramki. W doliczonym czasie gry znakomitą okazję miał Grzegorz Tomasiewicz, lecz uderzył nad bramką.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem na strzał w kilkunastu metrów zdecydował się Tadeusz Socha. Po uderzeniu obrońcy gdynian piłka odbiła się od nogi interweniującego Kamińskiego i myląc bramkarza wpadła do siatki.

Podopieczni trenera Piotra Piekarczyka takich okazji nie mieli. Z dystansu próbował strzelać Wojciech Trofim i Adrian Frańczak, a z bliska głową Mateusz Kamiński, lecz były to uderzenia niecelne. GKS po przerwie bronił się coraz bardziej desperacko, ale naprawdę niewiele brakowało, by przywiózł znad morza remis. To druga z rzędu ligowa porażka Gieksy, która postawiła sobie w tym sezonie za cel walkę o awans do ekstraklasy.

W Gdyni zabrakło kibiców GKS, bo PZPN nałożył na nich karę zakazu uczestnictwa w pięciu wyjazdowych spotkaniach. To efekt burd do jakich doszło w trakcie rozegranych przed tygodniem derbów z Zagłębiem Sosnowiec.

Arka Gdynia – GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Tadeusz Socha (90+4)