I liga: Rozwój - Chrobry 0:1 [RELACJA ZDJĘCIA] Nowy trener nie pomógł katowiczanie wciąż przegrywają

Rozwój - Chrobry 0:1
Rozwój - Chrobry 0:1 Arkadiusz Ławrywianiec / Dziennik Zachodni
Zmiana trenera nie odmieniła Rozwoju. W pierwszym meczu pod wodzą debiutującego w I lidze trenera Mirosława Smyły, który na ławce katowiczan zasiadł ponownie po 834 dniach przerwy, beniaminek przegrał u siebie z liderem tabeli i wciąż zamyka stawkę drużyn grających na zapleczu ekstraklasy.

Rozwój w I połowie walczył z Chrobrym jak równy z równym i na boisku w ogóle nie było widać różnicy między pierwszym i ostatnim zespołem I ligi. Katowiczanie mieli nawet świetną okazję do zdobycia prowadzenia, ale po strzale Łukasza Winiarczyka piłka przeszła tuż obok słupka. Tuż przed przerwą gospodarze nie ustrzegli się jednak błędu. Po podaniu z prawej strony Kościelniaka Szczepaniak przepuścił piłkę w polu karnym, a pozostawiony bez opieki nadbiegający Michał Ilków-Gołąb z bliska skierował ją do siatki. 30-letni obrońca zanotował bardzo udany powrót do Chrobrego, do którego przeszedł w ostatnim dniu okienka transferowego z Miedzi Legnica.

Po zmianie stron gospodarze ze wszystkich sił starali się odrobić straty. Katowiczanie momentami zamykali lidera na jego połowie, ale atakowali w jednostajnym tempie, brakowało im też dokładnego ostatniego podania. W efekcie kibice, którzy mimo padającego deszczu przyszli na stadion, oglądali wiele dośrodkowań i kilka zablokowanych strzałów piłkarzy Rozwoju, ale tylko jedno groźne uderzenie. Jego autorem był rezerwowy Sebastian Gielza, który minimalnie chybił z dystansu.

Goście nie pokazali w Katowicach niczego wielkiego, ale dobrze się bronili i wywieźli stąd trzy punkty umacniając się na czele tabeli I ligi.

Rozwój Katowice – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Bramka 0:1 Michał Ilków-Gołąb (43).