MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Iga Świątek już w półfinale w Paryżu! Marketa Vondrousova rozbita przez Polkę!

Łukasz Konstanty
Kolejne pewne zwycięstwo odniosła liderka światowego rankingu, Iga Świątek, podczas trwającego wielkoszlemowego turnieju French Open. W ćwierćfinale zmagań odbywających się w Paryżu nasza tenisistka rozbiła piątą rakietę świata, Marketę Vondrousovą, wygrywając 6:0, 6:2 i pewnie meldując się w półfinale.

Przystępując do wtorkowego spotkania Polka wiedziała już, z kim przyjdzie jej się zmierzyć w półfinale w przypadku zwycięstwa z Czeszką. Nieco wcześniej swój ćwierćfinał rozegrały bowiem Coco Gauff i Ons Jabeur. Lepsza okazała się Amerykanka, która wygrała 4:6, 6:2, 6:3. Warto jednak zaznaczyć, iż młoda tenisistka po raz pierwszy w tegorocznej edycji paryskiej imprezy przegrała seta.

Znakomity set w wykonaniu Igi Świątek

Do meczu z Vondrousovą Iga przystąpiła niezwykle skoncentrowała i od pierwszej chwili prezentowała się niczym dobrze zaprogramowany komputer, który jedynie od czasu do czasu popełniał błąd w obliczeniach, szybko jednak następowała korekta i powrót do przedmeczowych założeń.

Jedynie w czwartym gemie pierwszego seta Czeszka nawiązała równorzędną walkę z liderką rankingu, ostatecznie jednak zarówno ten jak i wszystkie pozostałe padły łupem Polki, która po niespełna 30. minutach gry trzecią partię z rzędu (dwie poprzednie w czwartej rundzie z Anastazją Potapową) zakończyła zwycięstwem do zera.

Vondrousova robiła co tylko mogła, by postawić się faworytce, z reguły akcje kończyły się jednak jej bieganiem po korcie z lewej strony do prawej i z powrotem, a grę ofensywną prowadziła Świątek. Nasza tenisistka prezentowała równy, wysoki poziom, zagrywała niezwykle dokładnie i precyzyjnie, a Czeszce jedynie pozostało z podziwem spoglądać na kolejne uderzenia kończące Polki.

Chwilowe kłopoty Igi i pewna wygrana

Po pewnie wygranym pierwszym secie na początku drugiego Świątek na chwilę straciła nieco koncentrację, co skutkowało błędami przy serwisie rywalki (wygrany gem przez Vondrousovą) i break pointem przy własnym podaniu. Niebezpieczeństwo szybko jednak zostało zażegnane, a potem ponownie wszystko odbywało się według scenariusza znanego nam z początku spotkania (nie licząc gema numer sześć, wygranego przez Czeszkę).

Ostatecznie po trwającym nieco ponad godzinę meczu Iga wygrała 6:0, 6:2. Choć na korcie mierzyły się tenisistki klasyfikowane w rankingu na pierwszym i piątym miejscu, dominacja wyżej notowanej zawodniczki była ogromna i ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto z kortu zejdzie jako zwyciężczyni. Półfinałowe starcie Świątek z Gauff zostanie rozegrane w czwartek, 6 czerwca.