IMP na żużlu. Trzeci z rzędu tytuł Bartosza Zmarzlika

OPRAC.: Filip Bares
Sylwia Dabrowa
Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) trzeci raz z rzędu został indywidualnym mistrzem Polski na żużlu. W poniedziałek zajął w Łodzi drugie miejsce w ostatnim z trzech turniejów finałowych. Srebrny medal zdobył Maciej Janowski, a brązowy Patryk Dudek.

Podobnie jak przed rokiem, o triumfie w tegorocznej edycji decydowała suma punktów zdobyta we wszystkich zawodach. 28-letni żużlowiec Motoru triumfował w dwóch poprzednich tegorocznych turniejach w Rzeszowie i Pile.

W całym cyklu Zmarzlik zdobył 50 punktów, o 15 więcej od Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) i Patryka Dudka (For Nature Solutions Apator Toruń). O podziale dwóch pozostałych medali zdecydował dodatkowy bieg, w którym zwyciężył Janowski.

Zawody w Łodzi wygrał Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno).

To trzeci tytuł indywidualnego mistrza Polski wywalczony przez Zmarzlika. Po złoto sięgnął też przed rokiem i w 2021 roku. (PAP)