Damian Wiśniewski
Michał Olejniczak rzucił dla kieleckiej drużyny cztery bramki
Michał Olejniczak rzucił dla kieleckiej drużyny cztery bramki Dawid Łukasik
W czwartek 23 listopada Industria Kielce wygrała w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych z chorwackim HC Zagrzeb 28:24. Zobacz zapis relacji live z tego spotkania.

Industria Kielce ograła z HC Zagrzeb

Industria Kielce - HC Zagrzeb 28:24 (12:12)
Industria: Wałach, Wolff (30% skuteczności) - Olejniczak 4, Kounkoud 3, Sićko 2, Alex Dujszebajew 1, Tournat 3, Karacić 2, Dani Dujszebajew 3, Thrastarson, Surgiel, Paczkowski, Gębala, Karaliok 2, Nahi 3, Wiaderny 5.
HC Zagrzeb: Mandić (27,78%) - Kos 5, Cavar, Faljić 3, Klarica 2, Gojun, Srna 4, Rvbavac, Klis, Sirotić, Cupić 2, Kavcić 1, Glavasz 2, Cuni, Suholeźnik, Dibirov 5.

Kiedy obie drużyny spotkały się ze sobą przed tygodniem, to ich mecz zakończył się remisem 22:22. Kibice zgromadzeni na Hali Legionów i tym razem mogli się więc spodziewać wielkich emocji i tych nie zabrakło.

Pierwsze minuty spotkania nie były jednak udane dla mistrzów Polski, choć to oni jako pierwsi objęli prowadzenie po rzucie Artsioma Karalioka. Później do bramki rywali trafił jeszcze Benoit Kounkud, ale po tym wydarzeniu rozpoczął się festiwal nieskuteczności w wykonaniu gospodarzy - przez blisko dziesięć minut nie potrafili pokonać bramkarza rywali i ci w pewnym momencie prowadzili już różnicą pięciu trafień

Od około 15 minuty kielczanie zaczęli jednak przejmować inicjatywę i odrabiać straty. Skuteczni byli Kounkoud, Wiaderny, czy Olejniczak, a w samej końcówce do remisu 12:12 doprowadził Nicolas Tournat i z takim wynikiem jedni i drudzy schodzili na przerwę.

Po przerwie w grę początkowo znów lepiej weszli zawodnicy Industrii. Po bramce Alexa Dujszebajewa po raz drugi objęli prowadzenie. Na kolejne trafienie w wykonaniu kielczan znów musieliśmy odczekać kilka minut, ale swoje problemy ze złamaniem defensywy naszej drużyny.

Zawodnicy Industrii z czasem zaczęli grać skuteczniej, potrafili zyskać dwie bramki przewagi, ale dopiero w końcówce naprawdę przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, a po trafieniu Szymona Sićki prowadzili nawet pięcioma golami. Ostatecznie skończyło się na 28:24.

Duży udział w zwycięstwie miał najskuteczniejszy w zespole mistrzów Polski, Szymon Wiaderny, który rzucił pięć goli. W bramce natomiast Andreas Wolff miał 30% skutecznych interwencji.

Dzięki tej wygranej Industria ma na koncie dziesięć punktów i w tabeli grupy A zajmuje trzecie miejsce. Kolejny mecz Ligi Mistrzów zagra u siebie, z Eurofarm Pelister, 30 listopada. Wcześniej zmierzy się w Orlen Superlidze na wyjeździe z Zagłębiem Lubin na wyjeździe - to w niedzielę 26 listopada, początek o godzinie 16.

Industria Kielce - HC Zagrzeb. ZAPIS RELACJI LIVE

60'
KONIEC! Industria Kielce wygrała z HC Zagrzeb 28:24

60'
Kos dla gości, jest 28:24.

60'
Szymon Sićko trafia i jest 28:23.

58'
Ale wkrętka Dylana Nahi ze skrzydła! jest 27:23.

57'
Kolejna skuteczna kontra gospodarzy i gola zdobył Nahi. Po chwili dla rywali trafił jednak Dibirov, 26:23

57'
Świetny fragment gry gospodarzy! Rywale nie potrafią przedrzeć się przez ich obronę, albo powstrzymuje ich Andreas Wolff. W ataku natomiast skuteczni byli Olejniczak i Tournat i jest 25:22.

55'
Dwie minuty kary dla Daniego Dujszebajewa.

55'
Dwie minuty kary dla Znovimira Srny.

55'
Michał Olejniczak trafia do bramki rywali i kielczanie wracają na prowadzenie! 23:22.

53'
Szymon Sićko wykorzystał rzut karny i jest remis po 22.

52'
Timur Dibirov wyprowadza gości na prowadzenie. 21:22.

51'
Bardzo ładna akcja gości. Po asyście na koło do bramki Wolffa trafił Luka Clarica, który po uderzeniu głową w parkiet potrzebuje chwili na dojście do siebie. 21:21.

51'
Szymon Wiaderny tym razem przestrzelił z rzutu karnego. Trafił w poprzeczkę.

50'
Odpowiada Kos, 21:20

50'
Szymon Wiaderny z rzutu karnego i Industria prowadzi 21:19.

49'
Dani Dujszebajew trafia dla gospodarzy, ale po chwili znów odpowiada Milos Kos, 20:19.

48'
Gol dla drużyny z Zagrzebia, trafił Kos. 19:18.

47'
Szymon Sićko podał na koło do Nicolasa Tournat, a ten trafił do bramki gości. Jest 19:17.

45'
Błyskawiczna kontra Industrii i gol Dylana Nahi, ale po chwili odpowiada Milos Kos. 18:17.

44'
Karaliok trafił z koła i mistrzowie Polski wracają na prowadzenie. 17:16.

43'
Punkt za punkt. Karacić najpierw trafił po kontrze, potem wyrównał Dibirov. 16:16

40'
Gol dla gości, trafił Faljić. 15:15

39'
Andreas Wolff! Niemiec broni rzut karny wykonywany przez Timura Dibirova, a po chwili trafia Igor Karacić. Industria na prowadzeniu, jest 15:14

38'
Szymon Wiaderny wykorzystał rzut karny, jest 14:14

38'
Jakov Gojun ukarany dwiema minutami.

37'
Industria wciąż ma problem z przełamaniem obrony rywali, ci natomiast się przełamali. Trafił Adin Faljić, jest 13:14.

35'
Nieskuteczni są teraz zawodnicy Industrii. Najpierw dwukrotnie Szymon Sićko nie potrafił zaskoczyć bramkarza z dystansu, a następnie ze skrzydła przestrzelił Paczkowski.

33'
Dla gości trafia Srna, jest 13:13

32'
Alex Dujszebajew trafia do bramki i Industria po raz drugi w tym meczu wychodzi na prowadzenie. 13:12.

31'
Świetny początek Andreasa Wolffa! Obronił rzut karny wykonywany przez Ivana Cupicia.

31'
Zaczynamy drugą połowę.

19:27
Statystyki pierwszej połowy:

• Skuteczność rzutów: 55% - 67%,
  • Nietrafione rzuty 11 - 7
  • Kary dwuminutowe 2 - 2.

30'
Koniec pierwszej połowy, jest 12:12.

30'
Jest remis! Nicolas Tournat trafił dla industrii, a po chwili Andreas Wolff obronił w sytuacji sam na sam. 12:12

29'
Cavar próbował zaskoczyć Wolffa ze skrzydła, ale ten nie dał się pokonać.

29'
Dwie minuty kary dla Michała Olejniczaka.

28'
Goście długo wypychali kielczan spod pola karnego w ich ataku pozycyjnym, ale Dani Dujszebajew rzutem z dystansu znalazł drogę do bramki. Jest 11:12.

27'
Ivan Cupić pokonał Andreasa Wolffa z rzutu karnego, jest 10:12.

26'
Benoit Kounkoud rzucił bramkę kontaktową dla Industrii, jest 10:11.

24'
Suholeżnik dostał dwie minuty kary.

24'
Kolejny skuteczny rzut Szymona Wiadernego, jest 9:11

22'
Niedokładny rzut Michała Olejniczaka, piłka minęła bramkę gości. Po chwili Ivan Cupić pokonał Andreasa Wolffa. Jest 8:11.

21'
Luka Klarica trafił dla gości, ale po chwili odpowiedział Wiaderny, jest 8:10

20'
Szymon Wiaderny trafił dla Industrii, jest 7:9

19'
Dla gości trafił Jakov Gojun, po chwili skuteczny był Benoit Kounkoud, jest 6:9

17'
Dani Dujszebajew zdobył bramkę na 5:8 po szybkim kontrataku. Wcześniej Andreas Wolff obronił rzut Luki Klarici

17'
Adin Faljić trafił dla gości, a po chwili tym samym odpowiedział Michał Olejniczak, 4:8.

15'
Michał Olejczniak zdobył pierwszą od blisko dziesięciu minut bramkę dla Industrii. Jest 3:7

14'
Alex Dujszejew w dogodnej sytuacji trafił w słupek. Skuteczny za to był Glavasz, 7:2 dla gości.

12'
Kielczanie nie wykorzystują kolejnych sytuacji, czego nie można powiedzieć o ich rywalach. Dibirov trafił na 6:2 dla gości.

11'
Kounkoud nie trafił z rzutu karnego, obronił Mandić

9'
Milos Kos z dystansu i jest 5:2 dla drużyny z Zagrzebia.

8'
Timur Dibirov trafia do pustej bramki Industrii, jest 4:2 dla gości.

8'
Karaliok otrzymał dwie minuty kary.

7'
Trwa festiwal nieskuteczności gospodarzy. Po szybkiej kontrze świetną szansę na skuteczny rzut miał Dylan Nahi, ale przegrał pojedynek z Matejem Mandiciem.

6'
Kounkud wykorzystał rzut karny dla Industrii, jest 2:3. Wcześniej faulowany był Dylan Nahi

4'
Dwa trafienia dla zespołu rywali, najpierw Srna, a następnie Glavasz

2'
Znovimir Srna trafia na 1:1

1'
Skuteczny rzut w wykonaniu Karalioka, Industria na prowadzeniu

18:40
Przed rozpoczęciem spotkania miła wydarzenie. Z kibicami w Hali Legionów przywitał się były legendarny zawodnik kieleckiego zespołu, Robert Nowakowski. Z naszym zespołem zdobył on w sumie pięć medali mistrzostw Polski (trzy złote, po jednym srebrnym i brązowym) i dwa Puchary Polski. Uważany jest za jednego z najlepszych skrzydłowych w historii klubu.

***

Obie drużyny zagrały mecz w Chorwacji przed tygodniem i po emocjonującym pojedynku zremisowały 22:22.
Więcej o tym meczu przeczytasz tutaj:

W ostatnią niedzielę zawodnicy Industrii Kielce zagrali natomiast w rozgrywkach Orlen Superligi i wygrali z KPR Legionowo 39:32.

- Ostatnimi czasy byliśmy przyzwyczajeni do innego tempa rozgrywania meczów. Fajnie jest być w domu i odbywać systematyczne treningi. Musimy szanować HC Zagrzeb. Może wynik tego nie pokazał, ale wiedzieliśmy, że jest to dobry przeciwnik. Ugrali dużo punktów. Występują tam zawodnicy z doświadczeniem w Lidze Mistrzów. Grając przed własną publicznością musimy być bardzo pazerni na zwycięstwo. Wygraliśmy więcej spotkań na wyjeździe, niż w domu, więc trzeba zrobić wszystko, by zapunktować w Hali Legionów. Gramy z naszymi wspaniałymi kibicami, więc myślimy o zwycięstwie. Łatwo jednak nie będzie, bo ta ekipa ma jakość - powiedział przed meczem Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.