Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jasna Góra. Pielgrzymowanie maturzystów z różnych stron Polski

Anna Przewoźnik
Anna Przewoźnik
Jasna Góra. Pielgrzymowanie maturzystów z różnych stron Polski
Jasna Góra. Pielgrzymowanie maturzystów z różnych stron Polski Anna Przewoźnik
Na Jasnej Górze od kilku tygodni trwa pielgrzymowanie maturzystów. Młodzi przybywają z różnych regionów Polski. Dziś do Sanktuarium przybyli maturzyści z diecezji lubelsko-chełmskiej i kieleckiej, w sumie modliło się ponad 2 tys. osób.

Na Jasnej Górze od kilku tygodni trwa pielgrzymowanie maturzystów. Młodzi przybywają z różnych regionów Polski. Dziś do Sanktuarium przybyli maturzyści z diecezji lubelsko-chełmskiej i kieleckiej, w sumie modliło się ponad 2 tys. osób.

- Maturzyści zawierzają swoje życie i nadchodzący egzamin – mówi, ks. Paweł Ścisłowicz, dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej w Kielcach. Kapłan dodaje, że kiedy wsłuchuje się w głos młodych ludzi, to wyłaniają się trzy motywacje ich przyjazdu. - Niektórzy są, bo to dzień wolny od zajęć, inni przyjeżdżają bo taka jest tradycja, ale największa grupa młodych wybiera obecność z potrzeby serca. Chcą u tronu Matki Jasnogórskiej wyprosić dary Ducha Świętego na czas matury. Nam się wydaje, że młody człowiek, który trochę jest wtopiony, w ten świat wirtualny nie potrafi się zatrzymać. Jak się okazuje cały czas widzimy młodych, na których możemy budować Kościół - zauważył kapłan.

Uczniowie klas maturalnych podkreślali, że pobyt, to też szersze spojrzenie na wiarę i zabieganie o relacje z Bogiem. Piotr i Jakub z Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, nie ukrywali, że przyjeżdżają po motywacje do nauki i dobre wyniki matury.

- Zawierzamy się w tym narodowym Sanktuarium, to coś naturalnego dla osób wierzących, wsparcie duchowe jest ważne. Jesteśmy też, by poznać bliżej to miejsce, przyjeżdżamy tu po raz pierwszy – dodali.

- Ważna jest też taka polska ludowa mądrość, bez Boga ani do proga - powiedział katecheta, ks. Rafał Brzeźniak. - Ważne jest też, by młodzi pielgrzymi swe życie budowali na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus i podczas pobytu na Jasnej Górze chcemy maturzystom o tym przypominać. Wierzymy, że ziarno, które jest tu siane, wyda piękne owoce w ich życiu.

Na program pielgrzymki maturzystów złożyły się, między innymi, konferencje na temat wiary, droga krzyżowa, msza święta z aktem zawierzenia maturzystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystię dla młodzieży z diecezji kieleckiej sprawował w Bazylice jasnogórskiej, bp Jan Piotrowski.
W najbliższych dniach do Sanktuarium przyjadą młodzi z diecezji warszawsko-praskiej i łomżyńskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera