Jastrzębie: Blisko 50 medali dla pływaków [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa
Jastrzębie: Blisko 50 medali dla pływaków
Jastrzębie: Blisko 50 medali dla pływaków KS Nautilus Jastrzębie-Zdrój
Dokładnie 49 medali zdobyli pływacy z KS Nautilus w Jastrzębiu-Zdroju. Zawodnicy wywalczyli 16 złotych, 22 srebrne i 11 brązowych medali. Rozpiera ich duma! Zobaczcie zdjęcia!

Kilka dni temu odbyła się trzecia runda Klubowego Pucharu Polski w Toruniu, na której tradycyjnie zjawili się pływacy z Klubu Sportowego Nautilus z Jastrzębia-Zdroju. W trzeciej rundzie udział wzięło prawie 200 zawodników z 14 klubów.

- Zwyciężył Delfinek Chodzież, który wywalczył 33 złote, 22 srebrne i 18 brązowych medali. Drugą pozycje zajął Nautilus, zapisując na swoje konto w sumie 49 krążków, w tym 16 złotych, 22 srebrne i 11 brązowych. Trzecie miejsce zajęła Laguna 24 Toruń, która zdobyła 11 złotych, 13 srebrnych i 16 brązowych medali - relacjonuje Katarzyna Granat, sekretarz KS Nautilus.

Czwarte miejsce przypadło pływakom z Olecka, a za nimi byli pływacy z Jastarni, Kościerzyny, Torunia (Toruńczyk), Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Gdyni, Poznania i Garczyna.

Jastrzębie godnie reprezentowało 24 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kategorie "E" dziewcząt reprezentowały dwie zawodniczkI: Sonia Kiliszewska świetnie poradziła sobie ze swoimi rywalkami na dystansach 400 m PP i 200m PP, gdzie zajmowała pierwszą pozycję na podium. Na dystansie 100 m PP została pokonana przez swoją rywalkę z OSN AMFIPRION Olecko i musiała zadowolić się drugą pozycją.

Z kolei Tatiana Oszkiel dobrze poradziła sobie na dystansie 400 m PP, gdzie była trzecia, natomiast dystans 50 m BF pokonała jako czwarta, a na 100m BF była piąta.

W kategorii E chłopców świetnie spisali się: Miłosz Mik, Jakub Pelaczyk i Jakub Szajter. - Jakub Szajter był nie do pokonania na dystansie 100 m PP, gdzie z czasem 58,51 zdobył złoto. Dystans 50 m BF dał mu drugą pozycję, a w konkurencji 50 m PP był trzeci. Miłosz Mik dobrze zaprezentował się w konkurencji 100 m PP, gdzie zajął drugą lokatę, natomiast czwarty był na dystansach 50 m PP i 200 m PP. Na trzecim miejscu ulokował się Jakub Pelaczyk w konkurencji 400 m PP. Jego starty na dystansach 100 m PP i 200 m PP pozwoliły zająć mu piątą lokatę - wylicza Katarzyna Granat.

Kategorię "D" reprezentowały cztery zawodniczki: Pacyna Emilia trzykrotnie stawała na podium. Pierwsze miejsce zdobyła w swojej ulubionej konkurencji 100 m BF. Drugie lokaty wywalczyła na dystansach 50 m BF i 200 m BF.
Oszkiel Wiktoria w zaciętym wyścigu na 25 m PW zajęła druga lokatę, w wyścigach na 50 m BF i 200 m BF zajęła pozycję tuż za podium.

- Nie możemy zapomnieć o naszych dwóch zawodniczkach w tej kategorii wiekowej: Magdalena Gorys dobrze wystartowała w konkurencji 25 m PW, uzyskując czas 10.96. Natomiast jej starsza o rok koleżanka, Magdalena Brychcy, otarła się o podium zajmując na dystansie 100 m PP czwartą lokatę, ustanawiając zarazem swój rekord życiowy - podkreśla sekretarz Nautilusa.

W tej samej kategorii wiekowej w zaciętej rywalizacji mężczyzn dobrze poradzili sobie Dyrszka Hubert, Giba Filip oraz Łukasz Majda.

Hubert Dyrszka na dystansie 200 m PP pokazał się z jak najlepszej strony, gdzie pokonał swoich rywali i zdobył złotą pozycję, jednak w konkurencjach na 100 m PW i 400 m PP jego rywal, Jesiołowski Oliwier z Delfinka Chodzież, był nie do pokonania i Hubert Dyrszka musiał zadowolić się drugą lokatą.

- W konkurencjach 100 m PP i 200 m PP srebrną pozycję zajął Giba Filip, w starcie na dystansie 200 m BF z czasem 2:08,75 otarł się o podium. Majda Łukasz w wyścigu na 25 m PW i 50 m PP zdobył drugie miejsce na podium, w konkurencji 50 m BF z czasem 24,41 zajął trzecią pozycję i cenne punkty dla klubu - mówi Katarzyna Granat.

Jak relacjonują w klubie, w kategorii "C" nie mieliśmy się czego obawiać. Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys, Martyna Gajór, Błażej Gałkowski, Krystian Albrecht i Rafał Granat to zawodnicy, którzy nie raz pokazali na ile ich stać. - Najlepszą zawodniczką w tej kategorii niezmiennie okazała się Zuzanna Rzepka, która w swoich konkurencjach była nie do pokonania. Trzy pierwsze dobrze punktowane lokaty dały jej możliwość uzyskania pierwszego miejsca w klasyfikacji indywidualnej - relacjonują.
Jej klubowa koleżanka, Klaudia Gorys, zdobyła dwie pierwsze pozycje, pokonując swoje rywalki na dystansie 100 m BF i 200 m BF. W konkurencji 50 m PW uzyskała czas 19,74, co pozwoliło jej uzyskać drugie miejsce na podium.

W niezłej formie była też Martyna Gajór, która na dystansie 100 m PW i 50 m PP zdobyła trzecie pozycje. Tuż za podium była w konkurencji 50 m BF uzyskując czas 25,10.

- Świetne wyniki uzyskał nasz zawodnik na co dzień trenujący w Olecku – Błażej Gałkowski, który we wszystkich swoich startach zdobył pierwsze miejsce, jednak w klasyfikacji indywidualnej był drugi. Albrecht Krystian również odnotował dobre starty. W wyścigach na 100 m PW i 100 m PP zajął pierwsze lokaty, niestety w konkurencji 50 m PW utrzymał się na drugiej pozycji, zaraz za Gałkowskim - mówi Katarzyna Granat.

Granat Rafał we wszystkich konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Dodatkowo w zaciętej walce z Gałkowskim na dystansie 50 m PP zajął drugą pozycję. Na dystansie 50 m PW był tuż za podium, a w konkurencji 50 m BF zajął piątą lokatę .

- W kategorii "B" kobiet świetnie spisała się Leoniuk Oliwia, która dwukrotnie zdobyła brązowe medale w konkurencji 50 m PP i 100 m PP. Natomiast w konkurencji 200 m PP otarła się o podium. Kowalczyk Łukasz po dość długiej przerwie powrócił, by reprezentować kategorię "B" mężczyzn. W konkurencji 50 m BF był pierwszy, dystans 100 m BF pokonał jako drugi - wylicza sekratarz KS Nautilus.

W najstarszej kategorii "A" reprezentowało nas czterech zawodników: Kern Dominika, Dyrszka Jakub, Grabarczyk Olaf oraz Obracaj Krystian.

W starcie na 200m BF Kern Dominka wywalczyła srebrny krążek, na dystansie 50m bf otarła się o podium. A w wyścigu na 100 m BF była piąta. Z kolei Dyrszka Jakub po zaciętej walce seniorów w konkurencjach 50 m PW i 100 m PW wywalczył drugą pozycję, w konkurencji 100 m PP był tuż za podium. Grabarczyk Olaf w konkurencji 200 m Bf w zaciętej walce z rywalami uzyskał trzecią lokatę. W konkurencjach 50 m BF i 100 m BF zajął piątą pozycję.

Obracaj Krystian dobrze popłynął w starcie na 50 m Bf, uzyskując czas 20,95 - wywalczył srebrny krążęk. W starcie na 100 m Bf z czasem 46,59 otarł się o podium .

- Po trzech rundach Klubowego Pucharu Polski, Nautilus zajmuje w klasyfikacji punktowej drugą pozycję z 93938 punktami. Prowadzi Delfinek (101919 punktów), a trzecia jest Laguna 24 Toruń (86161 punktów) - podkreślają w jastrzębskim klubie pływackim.