Jak wyjaśniali urzędnicy z Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ulice Krakowska i Grunwaldzka na Rogatce są przebudowywane w ramach projektu Integracja Dróg dla Rowerów (IDR). Zostaną przebudowane chodniki, powstaną pasy dla rowerów i będzie wymieniona nawierzchnia na północnej części jezdni, nieobjętej budową kolektora deszczowego.
Ulica Krakowska jest już prawie gotowa, ale na jej skrzyżowaniu z ul. Braci Gutmanów powstaje nowe rondo - będzie ono samochodowo-rowerowe. Nie ma jeszcze takiego w Polsce. W okolicy budowy ronda trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest sygnalizacja świetlna.
Inne niebezpieczeństwo występuje na Rogatce. Kierowcy, przejeżdżający przez ulicę Grunwaldzką, mają spory problem, bowiem jest tam zwężenie drogi (trwa remont nawierzchni), ale kierujący, którzy podróżują od strony Katowic w kierunku ulic Urzędniczej i Insurekcji Kościuszkowskiej, chcący dostać się do domów, często jadą na tzw. „czołówkę”. Napotykają bowiem na auta, jadące prawidłowo w przeciwnym kierunku. Obowiązuje za to objazd w stronę Chrzanowa. Prowadzi on ulicą sportową, która jest jednokierunkowa.
Kończy się też remont ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Tam też powstały drogi dla rowerów.
Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE
KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?