Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice. Pobiegną na rzecz dzieci z zespołem Downa. Trwają zapisy na IV Bieg Kolorowej Skarpety

OPRAC.:
Katarzyna Kapusta-Gruchlik
Katarzyna Kapusta-Gruchlik
fot. ARC Fundacja Arka Noego w Katowicach
Już 20 marca odbędzie się IV Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia, którego organizatorem jest Fundacja Arka Noego, która w Katowicach prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową, jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Trwają zapisy.

Bieg odbędzie leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty. Wydarzenie odbywa się z okazji przypadającego pierwszego dnia wiosny Światowego Dnia Zespołu Downa. Data i dystans biegu, czyli 3,21 km, nie jest przypadkowy. Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów. Chorzy w swoim kodzie genetycznym posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze.

– Ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim
obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością – mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Bieg rozpocznie się w sobotę, 20 marca, o godz. 10.00. Wcześniej zaplanowano konkursy i rozgrzewkę. Uczestnicy ruszą sprzed NSSP Arka Noego i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Start i meta zlokalizowane przy NSSP Arka Noego. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (za bezpieczeństwo dzieci w czasie biegu odpowiadają opiekunowie). Podczas „Biegu Kolorowej Skarpety” odbędzie się kiermasz świąteczny z pracami uczniów NSPP Arka Noego.

Nie przeocz

Trasę biegu można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

- Ideą Biegu Kolorowej Skarpety jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z Zespołem Downa, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi, a co za tym idzie zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie - podkreśla Magdalena Skorupa-Grajner.

Światowy Dzień Zespołu Downa zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. W 2012 roku patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Zobacz koniecznie

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, poprzez wysłanie maila na adres: [email protected]. W tytule maila należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety”, a w treści: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy uczestnika (w przypadku braku otrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji organizatorzy poproszą o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Pakiety startowe w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu po okazaniu dowodu wpłaty darowizny na konto. Jeden pakiet przewidziany jest dla jednego biegacza. Konto, na które należy kierować opłatę za udział w biegu, to ING Bank Śląski: 59 1050 1243 1000 0090 3022 4373.

Istnieje możliwości kupno pakietu w dniu startu w biurze zawodów, które będzie działać od godz. 9.00.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera