Katowice: Potomek szlachty pomaga studentce

  Katowice: Potomek szlachty pomaga studentce

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek Katowice gościły hrabiego Guillaume de Louvencourt-Poniatowskiego, potomka polsko-francuskiej szlachty, wykładowcę sztuki teatralnej. Do przyjazdu na Śląsk skłoniła hrabiego chęć niesienia pomocy. Poniatowski zaangażował się w zbieranie pieniędzy na zakup nowej protezy dla podopiecznej Fundacji Iskierka - Magdaleny Pierzyny.
  U 23-latki z Chorzowa zdiagnozowano guza złośliwego kości. W wyniku długiego i skomplikowanego leczenia Magda musiała poddać się amputacji nogi. Obecnie jest studentką czwartego roku biotechnologii na Uniwersytecie Śląskim, co od zawsze było jej marzeniem. - Jej zwykła proteza powoduje jednak duży dyskomfort i trudności z chodzeniem - tłumaczy Aneta Klimek-Jędryka, dyrektor biura fundacji Iskierka.

  Studentka wygrała z rakiem, a teraz zmaga się każdą barierą architektoniczną.
  Koszt nowej protezy to kwota, jaka wykracza poza możliwości finansowe rodziny Magdy. Trzeba za nią zapłacić aż 150 tysięcy złotych. Potrzebna jest także systematyczna rehabilitacja, która umożliwi dziewczynie normalne funkcjonowanie.

  Potomek rodu Poniatowskich już nie po raz pierwszy okazał swoje serce. Od wielu lat wspiera działalność charytatywną polonii francuskiej realizowaną przez stowarzyszenie "Espoir -Nadzieja", którego jest członkiem i które nawiązało współpracę z Fundacją Iskierka. Co dwa lata przyjeżdża do Polski, by osobiście pomagać w akcjach stowarzyszania i je promować.

  - Młodzież jest przyszłością każdego kraju, dlatego tak ważnym jest dla nas wspieranie Magdy w jej powrocie do zdrowia i sprawności - stwierdził podczas konferencji hrabia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo