Katowice: ruszyła akcja „Uskrzydlamy 2016". To Anioły z...

  Katowice: ruszyła akcja „Uskrzydlamy 2016". To Anioły z Załęża proszą o pomoc! ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Malowanie pierników na akcję Uskrzydlamy 2016
  1/6
  przejdź do galerii

  Malowanie pierników na akcję Uskrzydlamy 2016 ©Dom Aniołów Stróżów

  Rozpoczęła się świąteczna akcja „Uskrzydlamy” organizowana już po raz czwarty przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów z Katowic. Tradycyjnie zainaugurowano ją wypiekaniem i zdobieniem pierników, dochód z ich sprzedaży pomoże przetrwać, prowadzonym przez Anioły, świetlicom terapeutycznym w Załężu i Chorzowie Batorym.
  Świetlice i Kluby Terapeutyczne w Katowicach - Załężu i w Chorzowie – Batorym, które prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, to miejsca w których codziennie pomoc i wsparcie uzyskuje ponad 100 dzieci. Kolejnych 500 objętych jest pomocą pedagogów ulicznych. Świetlice są dla wielu dzieciaków odskocznią od poważnych problemów w domu i szansą na odmianę ich losu.

  - Stąd pomysł, aby w tym szczególnym, grudniowym czasie, zachęcić do pomocy tym, którzy tego wsparcia potrzebują. Przez cały miesiąc w bardzo wielu miejscach będzie można nabyć nasze anielski pierniczki oraz świąteczne kartki i wrzucić wolny datek do puszki – zachęcają w stowarzyszeniu.


  Akcję „Uskrzydlamy 2016” zainaugurowano w środę w bistro cafe Krystynka, gdzie odbyło się wielkie malowanie świątecznych pierników - cegiełek.

  - Dzieciaki z Domu Aniołów Stróżów wraz z gościem specjalnym spotkania - półfinalistką programu telewizyjnego Bake Off - Ale Ciacho TVP - Sylwią Grodzką-Haba, znaną świetnie także jako Pani Foremka - tworzyły małe arcydzieła – mówi Monika Bajka, prezes Domu Aniołów.

  Pierniki będzie można nabyć w ponad 70 miejscach w regionie. Lista miejsc jest dostępna na profilu Domu Aniołów Stróżów na Facebooku. Zakup pierników, to jednak nie jedyny sposób, aby wspomóc Anioły. 5 grudnia (od godz.15.00 do 18.00) aniołowe dzieci zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego malowania i dekorowania pierników w Cooler Club, a 15 grudnia (godz.15.00 – 19.00) do wspólnego wypiekania i dekorowania pierników w PopUp Bistro Marcina Czubaka  w Bahnhof KTW, czyli na starym dworcu w Katowicach.

  Z kolei 10 grudnia na antenie Radia Katowice odbędzie się świąteczna licytacja dizajnerskich, autorskich prac studentów ASP i ozdób świątecznych małych artystów z Domu Aniołów Stróżów. W ten sam weekend 10 – 11 grudnia Anioły będą na Silesia Bazaar (w MCK w Katowicach), gdzie zaplanowano (10.12) warsztaty sitodruku, na których  będzie można stworzyć eco torby i kartki z motywami świątecznymi oraz wysłuchać występu kolędowego dzieci z Domu Aniołów Stróżów, a 11 grudnia (niedziela) – również na Silesia Baazar – anioły uruchomią świąteczną fabrykę pierników.

  Na tym nie koniec. 16 grudnia, od godz. 15., świąteczny kiermasz „Dodaj dzieciom Skrzydeł” odbędzie się w Centrum Handlowym Supersam, a kolejnego dnia – 17 grudnia – w Silesia City Center dzieci od Aniołów będą tworzyły niezwykły choinkowy łańcuch, którym zamierzają opleść całe centrum handlowe, i stworzyć najdłuższy łańcuch w Polsce. W tym samym czasie wolontariusze Domu Aniołów Stróżów będą kwestować na terenie SCC, prosząc o pomoc dla swoich podopiecznych.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION