MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Katowicka Fundacja Iskierka będzie kreować liderów wśród lekarzy. Rozpoczyna program "Liderstwo w medycynie". Wspólnie ze Szkołą Liderów

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Wideo
od 12 lat
Studenci medycyny, czyli przyszli lekarze oraz rezydenci, czyli młodzi lekarze będą mogli skorzystać z programu "Liderstwo w medycynie", który realizować będzie katowicka Fundacja Iskierka wspólnie ze Szkołą Liderów. Zaangażowany będzie w niego też Śląski Uniwersytet Medyczny. - Chcemy rozwijać kompetencje, które wspierają proces leczenia i funkcjonowania opieki medycznej - mówi Agnieszka Szelągowska, wiceprezeska Fundacji Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego.

Fundacja Iskierka i Szkoła Liderów wykreują liderów z przyszłych i młodych lekarzy

Teorię, a także praktykę związaną z byciem liderem będą nabywać uczestnicy programu "Liderstwo w medycynie", którego realizacja rusza już w ostatni weekend kwietnia i potrwa przez najbliższe pół roku. Będzie on przeprowadzany wspólnie przez Fundację Iskierka z Katowic oraz warszawską Szkołę Liderów. Włączy się w niego także Śląski Uniwersytet Medyczny.

To właśnie katowicka uczelnia będzie odpowiadała za "czynnik ludzki" projektu. W jaki sposób? ŚUM ma do niego dostarczyć studentów medycyny. A to oni mają obok lekarzy-rezydentów mają być jego uczestnikami. Zdaniem instytucji zaangażowanych w projekt, potrzeba wykreowania liderów w medycynie jest spora.

- Od kliku lat słyszę na spotkaniach i konferencjach, że medycyna potrzebuje liderów. Po wielu rozmowach, podjęliśmy decyzję o organizacji takiego programu - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji Iskierka.

- Zaczynamy kurs liderski dla lekarzy, których potrzebujemy trafiając do szpitali, przychodni, gabinetów - przyznaje Agnieszka Szelągowska, wiceprezeska Fundacji Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego, wskazując przy okazji, że beneficjentami projektu będą pacjenci wspomnianych szpitali, przychodni i gabinetów.

Przyszli lekarze i rezydenci nauczą się m.in. jak pomóc pacjentowi zrozumieć chorobę

Uczestnicy projektu, który - jak sama jego nazwa wskazuje - ma wykreować liderów, mają w jego trakcie nabyć sporej wiedzy i zdobyć duże kompetencje.

- Począwszy od komunikacji po profilaktykę konfliktów, pracy z kryzysem, etapów wprowadzania zmiany po superwizję służącą
przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu - wylicza Jolanta Czernicka-Siwecka. - To liderom zawdzięczamy zmiany, nowe inicjatywy - podkreśla prezes Fundacji Iskierka.

Ponadto osoby biorące udział w projekcie mają opanować budowę relacji partnerskich z pacjentem, nauczą się, jak pomóc pacjentowi zrozumieć jego chorobę, a także będą potrafili zbudować wokół niego zespół specjalistów.

- Uczestnicy nie dość, że pracują indywidualnie ze swoimi tutorami to uczą się na konkretnych przykładach i wykorzystując indywidualne doświadczenia swoich doradców - informuje o praktycznych szczegółach projektu, prof. Tomasz Szczepański, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zamierzający być w przyszłości lekarzami studenci, a także świeżo upieczeni lekarze-rezydenci, w projekcie "Liderstwo w medycynie" będą mogli wziąć udział za darmo. Sfinansuje go fundacja Iskierka, która pozyskała na ten cel wsparcie pieniężne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera