Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kąty, cosinusy i trygonometria na maturze z matematyki 2016 ARKUSZE CKE MATEMATYKA MATURA

Arkadiusz Nauka
Jak należało rozwiązać test maturalny z matematyki. Rozwiązuje nauczycielka z 20-letnim stażem. Kliknij i sprawdź, czy Twoje odpowiedzi są poprawne
Jak należało rozwiązać test maturalny z matematyki. Rozwiązuje nauczycielka z 20-letnim stażem. Kliknij i sprawdź, czy Twoje odpowiedzi są poprawne Arkadiusz Nauka/Dziennik Zachodni
Logarytmy, ciągi i trygonometria na maturze z matematyki 2016: Dzisiaj o godzinie 9.00 maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki. W arkuszach znalazło się 25 zadań zamkniętych i dziewięć otwartych. Uczniowie na rozwiązanie testu mieli 170 minut.

Matura 2016. Pełny serwis dla maturzysty o egzaminach HARMONOGRAM, TERMINARZ, PORADY, ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, OPINIE NAUCZYCIELI

Jak należało rozwiązać test maturalny z matematyki. Rozwiązuje nauczycielka z 20-letnim stażem. Kliknij i sprawdź, czy Twoje odpowiedzi są poprawne

Logarytmy, ciągi i trygonometria na maturze z matematyki 2016:

Maturzyści zgodnie twierdzą, że w tym roku matura z matematyki była stosunkowo trudna. - Przygotowując się do matury przeglądałem arkusze z poprzednich lat i uważam, że były pytania były łatwiejsze od tych, które pojawiły się dzisiaj - mówi Tomek.

Matura z matematyki: Jakie zadania pojawiły się w tegorocznym arkuszu?

- W zadaniach zamkniętych były działania na potęgach, trzeba było podać wynik logarytmu. Pojawiły się także zadania dotyczące wykresu funkcji kwadratowej - mówi maturzysta Olek. - Dodatkowo były zadania z kątem wpisanym i opisanym na okręgu, podobieństwo trójkątów, graniastosłup, a także ciąg arytmetyczny i geometryczny - dodaje.

Rozwiązując dobrze wszystkie zadania zamknięte, można było uzyskać 25 punktów, co gwarantowało już zdanie egzaminu.
Za zadania otwarte można było uzyskać również 25 punktów. Jaką wiedzą musieli się w tych zadaniach wykazać maturzyści?

- W otwartych zadaniach była nierówność kwadratowa, trzeba było policzyć skalę richtera na logarytmach, a także udowodnić podobieństwa trójkątów w trójkącie prostokątnym - mówi Daniel.

- Trudnym zadaniem było policzenie pola powierzchni ścian bocznych i cosinusa kąta między podstawą a ścianą boczną w ostrosłupie prawidłowym trójkątnym - przyznaje.

Jak widać matura z matematyki nie należała do najprostszych, mimo to maturzyści wyszli z sali egzaminacyjnej z uśmiechem na twarzy i pełni optymizmu.

- Byłem dobrze przygotowany, nic mnie zaskoczyło. Spodziewam się dobrego wyniku - przekonuje maturzysta Olek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!