Kibice GKS Katowice i Czarnych Sosnowiec zobaczyli gorący mecz. Zdjęcia z Bukowej

Kibice na meczu GKS Katowice - Czarni Sosnowiec zobaczyli aż pięć goli.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Mistrzynie Polski, piłkarki GKS Katowice, nowy sezon rozpoczęły od efektownego zwycięstwa nad Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie rozgrywano w upale, ale na trybunach kibice i tak tworzyli gorącą atmosferę. Zobaczcie zdjęcia z trybun i meczu piłki kobiecej GKS Katowice - Czarne Sosnowiec.

Prowadzone przez Karolnę Koch piłkarki GKS Katowice efektownie rozpoczęły nowy sezon Orlen Superligi. Mistrzynie Polski rozbiły 4:1 Czarne Sosnowiec po grze, która z pewnością podobała się kibicom, którzy licznie stawili się na Bukowej w upalne sobotnie późne południe.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia sosnowiczanek, które między innymi trafiły w słupek, ale w 20 minucie było już 1:0. Nowy nabytek GieKsy, czyli Karolina Bednarz, lobem pokonała bramkarkę gości. Czarne zdołały jednak odpowiedzieć. Anna Rędzia kilkakrotnie szukała szczęścia, aż posłała piłkę do siatki sprzed pola karnego.

Gospodynie wyszły na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Asystę na swoje konto zapisała Kamili Tkaczyk, a gola w sytuacji sam na sam strzeliła Dżesika Jaszek.

Dobry mecz i głośny doping ze wsparciem instrumentów w drugiej połowie jeszcze mocniej nabrał tempa. Po godzinie gry było 3:1- po drugiej bramce Jaszek, która miała szansę na hattricka, ale przy kolejnej okazji była na spalonym, a później kopnęła piłkę w poprzeczkę. W 85 minucie czwarty cios posłał Czarne na deski, a zadała go Nikola Brzęczek wygrywając pojedynek z bramkarką.

GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 4:1 (2:1)
1:0
Karolina Bednarz (20), 1:1 Anna Rędzia (38), 2:1 Dżesika Jaszek (41), 3:1 Dżesika Jaszek (60), 4:1 Nicola Brzęczek (85)
GKS Seweryn - Tkaczyk, Hajduk (90. Lizoń), Olszewska - Turkiewicz, Słowińska, Misztal (62. Nieciąg), Bednarz (67. Grzegorczyk) - Brzęczek (90. Malesa), Jaszek, Włodarczyk (90 Konkol).
Czarni Szperkowska - Horvathova, Fuchs (75. Sarapata), Chudzik, Rędzia, Kaletka (65. Grzywińska), Miksone, Kurzawa, Janku (65. Kozielska), Witek, Chmura.