Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Zabrzu. Mali kolarze...

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Zabrzu. Mali kolarze obok stadionu Górnika

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyścig Mini Tour de Pologne odbędzie się w Zabrzu po raz drugi

  Wyścig Mini Tour de Pologne odbędzie się w Zabrzu po raz drugi ©Lucyna Nenow / Polska Press

  W poniedziałek, 6 sierpnia, w Zabrzu rozegrany zostanie wyścig Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. 300 dzieci rywalizować będzie obok stadionu Górnika, gdzie usytuowany będzie start i meta tego wyścigu.Zabrze po raz drugi jest miastem etapowym Tour de Pologne i również po raz drugi rywalizować w nim będą mali kolarze. Przed rokiem dzieci startowały w Nutella Mini Tour de Pologne, a teraz w związku ze zmianą sponsora imprezy rywalizować będą w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.
  Wyścig Mini Tour de Pologne odbędzie się w Zabrzu po raz drugi

  Wyścig Mini Tour de Pologne odbędzie się w Zabrzu po raz drugi ©Lucyna Nenow / Polska Press

  W wyścigu będą mogły wystąpić dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Najmłodsi między 7. i 12. rokiem życia wezmą udział w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje w roześmianym peletonie. W Zabrzu ta grupa wystartuje w poniedziałek o godz. 15.35 i będzie miała do przejechania 6,2 km.

  Nieco starsi kolarze w wieku 11-14 lat zrzeszeni w klubach i posiadający licencje rywalizować będą w wyścigu prowadzącym spod Areny Zabrze ulicami Roosevelta, Św.
  Jana Pawła II, czyli DTŚ, a później przez Rondo Sybiraków i de Gaulle’a. Dziewczynki pokonają liczącą 6,2 km rundę dwukrotnie, a chłopcy trzykrotnie. Start zaplanowano na godz. 16.35, a przyjazd na metę około 17.50. Na godz. 18.20 zaplanowano dekoracja zwycięzców.
  - Zasady rywalizacji w Mini Tour de Pologne są bardzo jasno określone przez organizatora wyścigu i staramy się je ściśle wypełnić. Dla uczestników imprezy, a także dla wszystkich, którzy przyjdą na metę w Zabrzu przygotowaliśmy jednak niespodziankę. Na promenadzie stadionu Górnika działać będzie miasteczko rowerowe, które przygotowaliśmy wspólnie z policją i Politechniką Śląską – powiedział Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miasta w Zabrzu.

  Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest bezpłatny. Trzeba mieć tylko własny rower i kask. W ramach pakietu startowego każde dziecko dostanie koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie każde odbierze piękny medal. W Zabrzu rywalizować będzie 300 dzieci, bo taki jest limit uczestników, choć chętnych było znacznie więcej.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo