Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Zabrzu. Mali kolarze...

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Zabrzu. Mali kolarze rywalizowali obok stadionu Górnika ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Zabrzu
  1/85

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arek Gola

  300 dzieci rywalizowało dziś w Zabrzu w wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Młodzi kolarze jechali tą samą trasą, którą później pokonywał zawodowy peleton. Start i meta dla małych cyklistów zlokalizowana była obok stadionu Górnika, a licząca 6.2 km pętla wiodła ulicami Roosevelta, Św. Jana Pawła II, czyli DTŚ, a później przez Rondo Sybiraków i de Gaulle’a.
  Najpierw na trasę wyruszyli najmłodsi kolarze między 7 i 12 rokiem życia. Wzięli oni udział w rowerowej paradzie, w której liczyło się nie miejsce, ale sam fakt ukończenia rywalizacji, bo pogoda ich nie oszczędzała. Mali kolarze jechali w ostrym słońcu i temperaturze przekraczającej 30 stopni.

  Zobacz zdjęcia małych kolarzy:
  Zobacz galerię


  Po nich na trasę wyruszyli nieco starsi kolarze w wieku 11-14 lat zrzeszeni w klubach i posiadający licencje PZKol.
  Dziewczynki pokonały liczącą 6,2 km rundę dwukrotnie. Zwyciężyła, podobnie jak dzień wcześniej w Katowicach, Milena Jędrzejak z Victorii Jarocin wyprzedzając Maję Tracką ze Stali Grudziądz i Malwinę Mul z Azalii Brzoza Królewska.

  Wśród chłopców, który trzy razy pokonywali w palącym słońcu zabrzańską pętlę, bezkonkurencyjny był Hubert Grygowski. Kolarz Chrabąszczy Białogard zwyciężył także w Krakowie oraz Katowicach i jest bezapelacyjnym liderem Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Drugi w Zabrzu był Michał Waloszek z Grupy Kolarskiej Gliwice, a trzeci Marek Kapela z Opty Mazowsze.

  - Dzisiejszy etap był zdecydowanie najtrudniejszy. Asfalt się kleił i jechało się ciężko, a rywale mocno naciskali. Przed samym finiszem kluczowe jest dobre ustawienie się i mnie się to dzisiaj udało. Moim celem jest wygranie tegorocznego Mini Tour de Pologne, a w przyszłości zostanie zawodowym kolarzem i pojechanie głównej części tego wyścigu - powiedział Hubert Grygowski.

  ZOBACZ TEŻ:
  Tour de Pologne 2018: Etap 3 Stadion Śląski Chorzów - Zabrze 139 km TRASA + MAPY + UTRUDNIENIA
  75. Tour de Pologne 2018: TRASA WYŚCIGU Aż cztery etapy odbędą się w województwie śląskim MAPA  Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali w Zabrzu minister sportu i turystki Witold Bańka, prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik i dyrektor generalny Ferrero Polska Enrico Bottero. Specjalną nagrodą uhonorowano także najmłodszego uczestnika wyścigu obok stadionu Górnika, którym był niespełna 7-letni Kacper Bernaś z Dąbrowy Górniczej.

  Zabrze po raz drugi było miastem etapowym Tour de Pologne i również po raz drugi rywalizowali w nim mali kolarze. Przed rokiem dzieci startowały w Nutella Mini Tour de Pologne, a teraz w związku ze zmianą sponsora imprezy rywalizowały w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.

  Na promenadzie stadionu Górnika z okazji wyścigu władze Zabrza uruchomiły wspólnie z policją i Politechniką Śląską miasteczko rowerowe, w którym mogli pobawić się również uczestnicy wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chyba Chrabąszcze Nowogard !!

  redaktorek do du y (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Chyba Chrabąszcze Nowogard !!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo