Jacek Kmiecik
Austriacki pomocnik Christoph Baumgartner faulowany przez niemieckiego rozgrywającego Juliana Brandta EPA/PAP
W towarzyskim meczu na Praterze w Wiedniu reprezentacja Austrii pokonała drużynę gospodarzy przyszlorocznych mistrzostw Europy – drużynę Niemiec 2:0.

Bramki zodbyli Marcel Sabitzer po podaniu Christopha Baumgartnera w 29. minucie i Baumgartner po podaniu Michaela Gregoritscha w 72. minucie.

Skrzydłowy reprezentacji Austrii Marcel Sabitzer celebruje zdobycie bramki z parnerami z drużyny EPA/PAP

Od 49. minuty reprezentacja Niemiec grała w dziesięciu po czerwonej kartce, jaką ujrzał Leroy Sane.

Słoweński sędzie Slavko Vinčić pokazuje czerwoną kartkę Leroy'owi Sane
Słoweński sędzie Slavko Vinčić pokazuje czerwoną kartkę Leroy'owi Sane EPA/PAP

Drugie z rzędu zwycięstwo Austriaków nad Niemcami

Dla Austriaków to zwycięstwo było drugim z rzędu w bezpośrednich konfrontacjach z Niemcami. Pierwsze miało miejsce również w meczu towarzyskim w 2018 roku, gdy Austriacy wygrali 2:1.

Ostatni raz Niemcy pozwolili Austriakom odnieść dwa zwycięstwa z rzędu 92 lata temu w 1931 roku.

Nagelsmann: „Przed nami mnóstwo pracy do wykonania”

Nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann, który zastąpił na stanowisku zwolnionego we wrześniu po haniebnej porażce z Japonią 1:4 Hansa-Dietera Flicka, skomentował porażkę z Austriakami:

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Julian Nagelsmann
Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Julian Nagelsmann EPA/PAP

– Przed nami dużo pracy. Musimy zaakceptować obecną sytuację. Musimy zdać sobie sprawę, że mamy mnóstwo pracy do wykonania we wszystkich aspektach. Powinien to zrozumieć zarówno sztab trenerski, jak i zawodnicy. Nie sądzę, że to kwestia nadmiernego relaksu. Raczej zespół nie czuje się swobodnie. Na treningach wyglądamy jak jedna jednostka, ale podczas meczów każdy zawodnik pozostaje sam

– powiedział Nagelsmann.

Na jedenaście meczów, zaledwie trzy wygrane Niemców w 2023 roku

Niemcy, jako gospodarze Euro 2024, rozgrywają przed finałami jedynie mecze towarzyskie – w 2023 roku w jedenastu spotkaniach odnieśli zaledwie trzy zwycięstwa, choć wśród czołowych drużyn grali jedynie z Francją (2:1) i Belgią (2:3), a resztę ze średniakami: Peru (2:0), Ukrainą (3:3), Polską (0:1), Kolumbią (0:2), Japonią (1:4), Stanami Zjednoczonymi (3:1), Meksykiem (2:2), Turcją (2:3) i Austrią (0:2).