Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu pod hasłem "Nie poddawaj się" ZDJĘCIA 16.7.2017

OSZ
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA Z 16.7.2017
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA Z 16.7.2017 Marzena Bugała-Azarko
Udostępnij:
W niedzielę w Sali Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 84 zakończył się pierwszy z pięciu Kongresów Regionalnych Świadków Jehowy pod hasłem "Nie poddawaj się!”. W niedziele w kongresie uczestniczyło 6 600 osób ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z 16.7.2017

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu zakończony ZDJĘCIA Z 16.7.2017

W trzecim dniu kongresu odbyło się m.in. sympozjum „Musimy biec wytrwale”, w którym mowa była m.in. o tym, aby cierpliwie zmierzać do celu.

W programie znalazł się wykład publiczny „Nigdy nie trać nadziei!”, który wysłuchała liczna publiczność, wśród której znaleźli się też zaproszeni goście. Na koniec zaprezentowana została trzecia część filmu „Pamiętaj o żonie Lota” (pierwsze dwie części uczestnicy mogli zobaczyć w piątek i sobotę, podczas pierwszego i drugiego dnia kongresu).

W trzecim dniu kongresu uczestniczyło 6600 osób.

- W zgromadzeniu brali udział mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Tychów, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Będzina, Czeladzi, Siewierza, Jastrzębia Zdrój, Żor oraz Wodzisławia Śląskiego - poinformował Waldemar Wójcik, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy Sosnowiec I.

Podobne kongresy w sosnowieckiej Sali Zgromadzeń odbędą się w kolejne weekendy tj - 21-23 lipca ; 28-30 lipca ; 4-6 sierpnia oraz 11-13 sierpnia. Na każdy z tych kongresów wstęp jest wolny. Przewiduje się, że z biblijnych pouczeń podczas pięciu kongresów w Sali Zgromadzeń w Sosnowcu skorzysta 30 tysięcy osób.

Chrzest Świadków Jehowy w Sosnowcu 15.7.2017

Chrzest Świadków Jehowy na Kongresie w Sosnowcu 15.7.2017

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 14.7.2017

Kongres Świadków Jehowy rozpoczął się w Sosnowcu ZDJĘCIA 14.7.2017

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 15.7.2017

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA z SOBOTY 15.7.2017

Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach

Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
basia
Szkoda mi tych ludzi dali się zwieść niby w imieniu Boga sie spotykają a tak naprawde nie mają o Nim pojęcia studiują Biblie jak faryzeusze i uczeni w piśmie nie rozumiejąc przesłania bożego,biorą udział w,,Wielkim odstępstwie" Jak coś co wymyśluił Russel w XVIII w może zwać się religią prawdziwą? przed XVIII w Nie było Świadków Jehowy nie było strażnicy ta sekta nie ma żadnej historii!!!
Z
Zdzichu
Sekta!
P
PJ
Oni dobrze się bawią w swoim towarzystwie, pobudzają do dobrych uczynków , i chcą wieżyc w wykładnie Strażnicy.
Czekaja nieugięcie na upadek Babilonu , armagedon i koniec świata....
Z przykrością dla pierwszych a radością dla innych informuje wszystkich , że nie będzie już żadnej z tych rzeczy, albowiem wszystkie przeminęły.
R
Ryszard Ewiak
Jezus ostrzegał: "Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:4,5).
"Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

Czy rzeczywiście żyjemy w "dniach ostatnich"? Na czym opiera się fundamentalna nauka o roku 1914? Czy Jerozolima rzeczywiście była zburzona w roku 607 p.n.e.? To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Do tej niewoli nie dostał się jednak w jedenastym roku królowania Sedekiasza, lecz już w trzecim roku królowania Jehojakima (Daniela 1:1,2).

Aby uratować naukę o roku 1914, odważono się sfałszować Biblię. Przypomnę tu fragment z Księgi Daniela 1,1,2, według przekładu Nowego Świata: "W trzecim roku królowania Jehojakima, króla Judy, Nebukadneccar, król Babilonu, przybył pod Jerozolimę i zaczął ją oblegać. Z czasem Jehowa wydal w jego rękę Jehojakima, króla Judy, i część sprzętów z domu prawdziwego Boga, toteż przeniósł je on do ziemi Szinear, do domu boga swego; i przeniósł te sprzęty do skarbca swego boga".

W celu odrzucenia oczywistej prawdy, (że trzeci rok królowania Jehojakima jest pierwszym rokiem siedemdziesięcioletniej niewoli babilońskiej), Ciało Kierownicze udowadnia, że w powyższym fragmencie, trzeci rok królowania Jehojakima jest ósmym rokiem jego panowania. Ponadto sfałszowano tu Biblię, dodając na początku wersetu 2, zwrot: "Z czasem". Dlaczego sfałszowano ten tekst? Otóż wskazuje on jednoznacznie, że siedemdziesięcioletnia niewola rozpoczęła się już w trzecim roku królowania Jehojakima. A to jest mocny dowód, że Jerozolima została zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.

Poza tym, według Jezusa „deptanie” świętego miasta miało trwać 42 miesiące (Objawienie 11:2b; por. Łukasza 21:24b). Mówiąc o tym "deptaniu", Jezus nie nawiązuje do przeszłości, ale do przyszłości. Nie mówi, że Jerozolima jest już deptana, lecz że "będzie deptana przez narody aż się dopełnią wyznaczone czasy narodów". Te wyznaczone czasy narodów to nie 2520 lat, lecz "czas i czasy, i połowa czasu", inaczej mówiąc 42 miesiące, lub 1260 dni (Obj 12:6,14; por. Dan 7:25). Te słowa dotyczą przyszłego ucisku mniejszości chrześcijańskich.

Jezus ostrzegał też: "Rzekł im: ‚Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory [καιροὺς = wyznaczone czasy; por. Dz 17:26, NW], które Ojciec objął swoją władzą orzekania'" (Dz 1:7, NW).

Jeśli fundamentalna nauka oparta jest na fałszu, to o czym to świadczy? Czy kurczowo trzymający się kłamstwa przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami, albo "niewolnikiem wiernym i roztropnym"? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Objawienie 14:1,5; por. Jeremiasza 14:14).

Czy rzeczywiście żyjemy w "dniach ostatnich"? Czy snopki z "chwastem" już zostały spalone? Czy więc "pszenica" rzeczywiście jest zebrana do "spichrza"? (Mt 13:30). W rzeczywistości dopiero teraz wchodzimy w okres "dnia Pańskiego" (Obj 1:10). Przed nami - powrót, występującej w roli "króla północy" – Rosji i globalna wojna jądrowa (Dn 11:29,30; Mt 24:7; Obj 6:4).

Ciało Kierownicze ignoruje to zagrożenie i głosi, że przed nami jest teraz ogłoszenie pokoju i bezpieczeństwa. Kto będzie odpowiedzialny za śmierć oszukanych i nieprzygotowanych na globalną wojnę jądrową ludzi? (Mt 15:14). Trzeba być naprawdę zupełnie ślepym, aby nie dostrzegać obecnie tego niebezpieczeństwa (por. Eze 33:1-6).
Dodaj ogłoszenie