Korona – Piast 0:1. Trener Garcia znów wygrał! [RELACJA]

W meczu 34. kolejki ekstraklasy w grupie spadkowej Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:1. Bramkę strzelił Kamil Wilczek w 90. minucie. Gliwicki zespół jest coraz bliższy utrzymania. Trener Piasta Angel Perez Garcia w drugim spotkaniu zaliczył drugą wygraną!

Mecz ten reklamowano jako pierwszy w historii polskiej ekstraklasy pojedynek hiszpańskich trenerów. Koronę prowadzi Jose Rojo Martin Pacheta, a Piasta Garcia. Szkoleniowcy przed meczem serdecznie się uściskali. Wcześniej nie mieli okazji rywalizować ze sobą ani jako piłkarze, ani w roli trenerów. Obaj trafili do naszego kraju za sprawą Andrzeja Janeczki, prezesa stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii „Nasz Dom”.

W 31. minucie w bramce gospodarzy nastąpiła zmiana. Wojciecha Małeckiego zastąpił Ołeksij Szlakotin. Kilka minut wcześniej Małecki wybiegiem przy bocznej linii powstrzymał Rubena Jurado. Bramkarz Korony ucierpiał w tej sytuacji – konieczna była pomoc medyczna i „zacerowanie” łuku brwiowego. Ta operacja pomogła na krótko i Małecki opuścił boisko. Ukrainiec Szlakotin (znany u nas z Zagłębia Sosnowiec) zaliczył drugi występ w ekstraklasie.

Do końca pierwszej połowy nie dotrwał też kontuzjowany pomocnik Piasta Łukasz Hanzel.

Tuż przed przerwą Korona miała bardzo dobrą okazję, kiedy strzelał głową Radek Dejmek – obok słupka. Dariusza Trelę w pierwszej połowie zatrudnili natomiast Vlastimir Jovanović i Michał Janota. Piast starał się kontrować, a jedyną okazję miał po rzucie rożnym, gdy chybił Hebert.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli gliwiczanie i powinni objąć prowadzenie. Świetnie spisywał się jednak Szlakotin, rewelacyjnie broniąc główkę Tomasza Podgórskiego (47. minuta) i strzały Jurado (48 i 60). Inna sprawa, że Hiszpan mógł postarać się o lepsze uderzenia.

Koronę obudziły sytuacje Piasta i ponownie przejęła inicjatywę. Kielczanie mieli świetną okazję w 71. minucie. Przemysław Trytko strzelał głową z pięciu metrów, posyłając ją nad poprzeczką!

Ostatnie słowo należało do gości z Gliwic. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Podgórski, a Kamil Wilczek głową pokonał Szlakotina!