Koronawirus w Sławkowie: jak działa UM, miejskie instytucje i SPZOZ?

PAS

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Od poniedziałku 16 marca budynki urzędu miasta w Sławkowie (przy Rynku, na ulicy Łosińskiej, na Małym Rynku i przy ulicy Okradzionowskiej 29 b), Miejski Zarząd Budynków Komunalnych i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do odwołania będą zamknięte dla interesantów. Wejście do budynków będzie możliwe w wyjątkowych sytuacjach, wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

To kolejny etap działań, zmierzających do minimalizacji ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Zaostrzenie zasad związane jest z analizą sytuacji z piątku 13 marca i brakiem efektów apelu do mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum. W kolejkach, w celu załatwiania codziennych i nie wymagających pilnego trybu rozpatrywania spraw urzędowych ustawiali się bowiem nawet rodzice z dziećmi.

Sławków dołączył tym samym do wielu innych miast i gmin, które wprowadziły tego typu ograniczenia (między innymi Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Czeladź).

Wszelkie sprawy załatwiać należy w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP. Wszelkie należności i opłaty regulowane powinny być w postaci płatności elektronicznych, zamiast płatności w kasie urzędu. Na specjalnych zasadach będzie działać wyłącznie kasa oraz punkt wydawania posiłków i żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zmiany w Urzędzie Miasta Sławkowa polegają na:

- zamknięciu Urzędu Miasta Sławkowa dla Interesantów tj. czasowym ograniczeniu osobistego przyjmowania skarg i wniosków oraz zakresu załatwianych spraw urzędowych do tych, które bezwzględnie wymagają osobistej obecności, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z pracownikiem załatwiającym sprawę. Pozostałe sprawy załatwiać należy w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP. Dane kontaktowe dostępne są na stronie www.slawkow.pl;
- zamknięciu kasy Urzędu Miasta Sławkowa dla Interesantów. Wpłaty wszelkich należności i opłat należy realizować w postaci płatności elektronicznych. Numery rachunków bankowych dostępne są na stronie www.slawkow.pl;
- zaplanowane spotkania mieszkańców w ramach przyjęć mieszkańców zostają odwołane, a o ich nowym terminie mieszkańcy zostaną powiadomieni;
- do odwołania nie będą odbywać się również dyżury radnych Rady Miejskiej w Sławkowie i prezydium rady.

Zobacz koniecznie

Zmiany w Miejskim Zarządzie Budynków Komunalnych w Sławkowie polegają na:

- zamknięciu Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Sławkowie dla Interesantów tj. czasowym ograniczeniu osobistego przyjmowania skarg i wniosków oraz zakresu załatwianych spraw urzędowych do tych, które bezwzględnie wymagają osobistej obecności, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z pracownikiem załatwiającym sprawę. Pozostałe sprawy załatwiać należy w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP. Dane kontaktowe dostępne są na stronie www.slawkow.pl;
- zamknięciu kasy Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Sławkowie dla Interesantów. Wpłaty wszelkich należności i opłat należy realizować w postaci płatności elektronicznych. Numery rachunków bankowych dostępne są na stronie www.slawkow.pl.

Zmiany w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławkowie polegają na:

- zamknięciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie dla Interesantów tj. czasowym ograniczeniu osobistego przyjmowania skarg i wniosków oraz zakresu załatwianych spraw urzędowych do tych, które bezwzględnie wymagają osobistej obecności, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z pracownikiem załatwiającym sprawę. Pozostałe sprawy załatwiać należy w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP. Dane kontaktowe dostępne są na stronie www.slawkow.pl;
- ograniczonym funkcjonowaniu kasy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie dla Interesantów. Wypłaty świadczeń realizowane będą pojedynczo, ruch osób będzie się odbywał pod nadzorem pracownika Ośrodka, w tym czasie na terenie Ośrodka może przebywać tylko jeden Interesant korzystający z kasy;
- wydawanie żywności odbywać się będzie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie;
- wydawanie posiłków odbywać się będzie pojedynczo, przy drzwiach wejściowych, ruch osób będzie się odbywał pod nadzorem pracownika Ośrodka;
- ograniczeniu kontaktu z psychologiem, prawnikiem oraz konsultantem ds. uzależnień do zakresu spraw pilnych, które należy zgłaszać Pełnomocnikowi Burmistrza Miasta Sławkowa ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod numerem telefonu: 608 241 251.

Nie przegap

Numery telefonów i adresy poczty elektronicznej do poszczególnych komórek organizacyjnych urzędu:

Sekretariat Urzędu Miasta
Tel. 32 293 15 52
um@slawkow.pl

Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami
Tel. 506 176 273
odpady@slawkow.pl

Referat Gospodarki Komunalnej i Inwestycji
Tel. 509 079 537
gki@slawkow.pl

Referat Podatków i Windykacji
Tel. 515 797 123 (wymiar podatku)
Tel. 509 094 577 (pobór podatku)
Tel. 510 119 410 (opłaty za śmieci)
pw@slawkow.pl

Referat Spraw Obywatelskich
Tel. 510 119 405
Tel. 510 119 402 (ewidencja ludności, działalność gospodarcza)
so@slawkow.pl

Referat Gospodarki Przestrzennej
Tel. 510 119 375
gp@slawkow.pl

Referat Oświaty i Spraw Społecznych
Tel. 608 241 251
os@slawkow.pl

Referat Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej
Tel. 32 293 14 20
Tel. 517 326 330
gwk@slawkow.pl

Urząd Stanu Cywilnego
Tel. 506 176 263
usc@slawkow.pl

Zobacz koniecznie

Rachunki bankowe, na które można dokonywać wpłat:

20 1910 1048 2106 2329 6190 0002
WPŁATY Z TYTUŁU: DZIERŻAWA, UŻYTKOWANIE WIECZYSTE, OPŁATA SKARBOWA, KONCESJA NA SPRZEDAŻ ALKOHOLU

95 1090 0088 0000 0001 4347 4306
WPŁATY Z TYT. PŁATNOŚCI ZA: WODĘ, KANALIZACJĘ I WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH

Należności z tytułu podatków: od nieruchomości, rolnego, leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego oraz od środków transportowych, a także opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek zgodnie z wprowadzonym w Urzędzie Miasta Systemem Identyfikacji Masowych Płatności.

Wpłat na powyższe konta można dokonywać bez dodatkowych opłat również bezpośrednio w oddziale SANTANDER BANK POLSKA SA

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie
Tel. 32 260 99 69
Tel. 500 258 734
mzbk@mzbk.slawkow.pl; oplaty@mzbk.slawkow.pl

Rachunek bankowy do wpłat czynszowych i innych opłat z tyt. używania lokali gminnych oraz rat z Obszarowego Programu Obniżenia Niskiej Emisji:
68 1910 1048 2106 0041 5400 0001

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie
Tel. 32 260 82 28
mops@mops.slawkow.pl

ZMIANY W OPIECE MEDYCZNEJ W SŁAWKOWIE:

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 zgodnie z wytycznymi GIS w przychodni zostają zmienione zasady udzielania porad medycznych.

podstawowa opieka zdrowotna – lekarz rodzinny

Pacjenci chcący skorzystać z porady lekarzy POZ proszeni są o niezgłaszanie się do SPZOZ osobiście, lecz wyłącznie o kontakt telefoniczny pod numerami 32 293 10 56, 510 135 208 lub pod adresem e-mail: slawkzoz@konto.pl. Lekarze będą udzielać teleporad.

W celu otrzymania recepty, zlecenia na wyroby medyczne również obowiązuje powyższa zasada. Pacjenci proszeni są o niezgłaszanie się do SPZOZ osobiście, lecz wyłącznie o kontakt telefoniczny pod numerami 32 293 10 56, 510 135 208 lub pod adresem e-mail: slawkzoz@konto.pl.

Pacjenci posiadający objawy infekcji lub będący w grupie ryzyka zarażenia koronawirusem proszenie są o nieprzychodzenie na wizyty.

Tylko w uzasadnionych przypadkach pacjent zostanie umówiony na wizytę – na konkretnie wyznaczoną godzinę.

Lekarz udzielający teleporady ma możliwość wystawienia recepty, zlecenia na wyroby medyczne i zwolnienia lekarskiego.

Od dnia 16 marca do odwołania wstrzymane zostają szczepienia u dzieci.

Lekarze specjaliści

Poradnie specjalistyczne: chirurgiczna, laryngologiczna, stomatologiczna udzielają porad telefonicznych oraz przyjmują pacjentów w trybie pilnym po telefonicznym uzgodnieniu godziny przyjęcia. Kontakt pod następującymi numerami telefonów:

poradnie specjalistyczne – tel. 502 039 090,

poradnia stomatologiczna – tel. 510 441 084.

Poradnia ginekologiczna czynna w czwartki w godz.: 8.30 – 12.30 – istnieje możliwość uzyskania teleporady pod nr. tel. 502 039 090.

Poradnia okulistyczna czynna zgodnie harmonogramem – istnieje możliwość uzyskania teleporad pod nr. tel. 502 039 090.

Od dnia 17.03.2020 r. do odwołania zawiesza się udzielanie świadczeń w pracowni rehabilitacyjnej oraz konsultacji lekarza rehabilitacji.

Od dnia 17.03.2020 r. do odwołania zawiesza się wykonywanie badań usg.

Medycyna pracy

Lekarz medycyny pracy przyjmuje we wtorki w godz.: 14.00 – 15.00. Pacjenci proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod następującymi numerami tel.: 32 293 10 56, 510 135 208.

Pacjenci posiadający objawy infekcji lub będący w grupie ryzyka zarażenia koronawirusem proszenie są o nieprzychodzenie na wizyty.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Materiał oryginalny:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3