Nasza Loteria

Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca

Materiał informacyjny - Bieckie Centrum Kultury
Dziewiąta edycja Kromer Festival Biecz będzie wyjątkowa. Festiwal poszerzył swoją nazwę o część Kultura I Rzeczypospolitej. Hasłem tegorocznej edycji jest Przymierze a punktem wyjścia w czasie festiwalu będzie historyczny, trwający ponad dwa stulecia, sojusz polsko-litewski. Festiwal startuje w czwartek, 27 lipca a pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 19,30 w bieckiej kolegiacie.

Zawiązana w tym roku współpraca między gminą Biecz i Telewizją Polską to również zdaniem organizatorów namacalny dowód na siłę Przymierza.

- Ścisła współpraca z telewizją to oczywiście zdecydowanie większa siła promocyjna festiwalu - mówi Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza. - Festiwal a tym samym Biecz bardzo silnie zaistnieją na antenach telewizyjnych w TVP Kultura i Programie II telewizji publicznej. Będą to zarówno transmisje na żywo z festiwalowych wydarzeń jak i retransmisje nagranego materiału - dodaje.

Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca

Dla gości festiwalu przygotowano wiele atrakcji poza oczywistym faktem, czyli wspaniałymi koncertami w kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu oraz kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Bieckie błonia zamienią się na czas festiwali w Jagielońskie miasteczko gdzie będą się prezentować liczne grupy rekonstruktorów. Ważnym festiwalowym punktem stanie się też biecki Rynek gdzie widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Teatru Klasyki Polskiej. W Bieczu zostanie wystawiona sztuka Powrót posła, komedia polityczna w trzech aktach napisana przez Juliana Ursyna Niemcewicza. Również na rynku zaprezentuje się Marta Zalewska której towarzyszyć będzie Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy.

Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca

Muzyka najważniejsza

Najważniejsze jednak będą nadal, całkowicie bezpłatne, koncerty w świątyniach, przyciągające do Biecza rzesz miłośników muzyki dawnej i wykonawstwa historycznego.

- Punktem wyjścia dla tych rozważań nad hasłem tegorocznego festiwalu, czyli Przymierzem, będzie historyczny sojusz polsko-litewski przypieczętowany aktem Unii Lubelskiej i trwający ponad dwa stulecia - mówi Paweł Szczepanik, twórca koncepcji koncertowej części tegorocznego festiwalu. - To okres niezwykłych zmian w muzyce, którym festiwal oddaje hołd rokrocznie w każdy ostatni weekend lipca. Pokażemy ewolucję muzyki i liczne pomosty, które ukazują polskie i europejskie dziedzictwo jako continuum, świadczące o żywotności i szacunku dla przeszłości, ale opowiadające o niej językiem współczesnym i pełnym bogactwa wyrazu - podkreśla.

Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca

Szczegółów program tegoroczny festiwalu można odnaleźć na internetowych stronach dedykowanych imprezie jak również odwiedzając witrynę Bieckiego Centrum Kultury.

https://www.facebook.com/kromerfestivalbiecz/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064439843763

Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kromer Festiwal Biecz startuje 27 lipca - Dziennik Polski

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni