Kultowa kawiarnia z ulicy Wawelskiej w Katowicach – Gaudi Cafe – jest na sprzedaż. Lokal zamknięto między innymi przez przebudowę Katowic na początku 2014 roku. Teraz jest spora szansa, że już z nowym właścicielem, wznowi działalność pod koniec tego roku. Gaudi Cafe, to kawiarnia w samym centrum Katowic. Miejsce urządzono wzorując się na Casa Mila, jednym z najciekawszych budynków na świecie, zaprojektowanym przez Antoniego Gaudiego – wybitnego hiszpańskiego architekta secesyjnego.

Wnętrze kawiarni przypomina realizacje Gaudiego.  lokalu trudno doszukać się prostych kresek –  dominują charakterystyczne łuki, fantazyjne kształty, faliste ściany i barwa mozaika. Oryginalny wystrój jest gratką dla wszystkich miłośników sztuki.  Jak przypominają przedstawiciele lokalu, wczasach świetności miejsce to stało się kultowe – zarówno wśród mieszkańców Śląska, studentów, jak i turystów.

Kawiarnia została jednak zamknięta z końcem 2014 roku.

Jej problemy miały się zacząć wraz z przebudową katowickiego rynku, gdy przez rozkopane okolice wokół placu zmniejszył się ruch pieszy, dojście do kawiarni stało się utrudnione, a ludzie przenieśli się do lokali na Mariackiej. 


- Lokal został wystawiony sprzedaż dopiero 5 miesiące temu, ale już na chwilę obecną prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma inwestorami, którzy chcieliby kupić i otworzyć lokal do końca 2015 roku. Ważne jest, że lokal jest w pełni wyposażony i utrzymany w dobrym stanie, co sprawia, że nowy właściciel, który zdecyduje zachować się obecny kształt, nie będzie zmuszony do kosztownych remontów i w niedługim czasie od zakupu będzie mógł otworzyć lokal dla klientów – wyjaśnia Marta Kulawik, menadżer biura nieruchomości RE/MAX Gold, odpowiedzialnego za sprzedaż lokalu. 

Cenę kupna Gaudi Cafe ustalono na 450 000 zł.

Justyna Przybytek