Laura Grzyb obroniła tytuł Mistrzyni Polski w boksie

Bartosz Wojsa
Laura Grzyb obroniła tytuł Mistrzyni Polski w boksie Facebook; Laura Grzyb - Boks
Laura Grzyb, 22-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju, obroniła tytuł Mistrzyni Polski w boksie w kategorii do 54 kg. Pokonała w finale w Grudziądzu Milenę Zglenicką z Pomorzanina Toruń.

Nie tak dawno temu na łamach DZ pisaliśmy o błyskotliwej karierze Laury Grzyb, 22-letniej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, która ma na swoim koncie mnóstwo tytułów związanych ze swoją karierą sportową. W boksie jest nie do zatrzymania!

Teraz po raz drugi w swojej karierze jastrzębianka zdobyła Mistrzostwo Polski seniorek w kategorii do 54 kg. W minioną niedzielę zawodniczka BKS Jastrzębie pokonała w Grudziądzu Milenę Zglenicką z Pomorzanina Toruń podczas finału Mistrzostw Polski. Tym samym obroniła swój zaszczytny tytuł.

- W półfinale wygrałam z zawodniczką z Elbląga, Karoliną Miętką, jednogłośnie decyzją sędziów. W finale też wygrałam, więc tytuł zdobyty w zeszłym roku pozostaje w moich rękach. Dziękuję za wszystkie gratulacje i miłe słowa - mówi Laura Grzyb.

Przypomnijmy, że pierwszy trening bokserski Laura zaliczyła w 2008 roku pod okiem trenera Andrzeja Porębskiego, który jest dla niej wielkim wsparciem od początku kariery. Miała wtedy dwanaście lat. I choć na swojej pierwszej walce uciekła z ringu, bo nie wytrzymała presji, to teraz radzi sobie w tym męskim świecie znakomicie. Tytuły, jakie dopisała już na swoją listę, trudno zliczyć.

A warto zaznaczyć, że nie była jedyną jastrzębianką, która na tegorocznych Mistrzostwach Polski zdobyła medal. Drugie miejsce w kategorii do 48 kg przypadło bowiem Wiktorii Sądej, która również pochodzi z naszego miasta. Walczyła świetnie i wywalczyła medal.

- Obecnie jest podopieczną Legii Warszawy, ale swoją karierę pięściarską rozpoczynała w tym samym klubie, co Laura Grzyb, czyli w BKS Jastrzębie - przypomina Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta.

Mistrzyni Polski współpracę z „Wiki” wspomina bardzo ciepło. - Wiktoria zaprowadziła mnie na pierwszy trening i od tego się zaczęło - mówi Laura Grzyb.