Legia Warszawa - Piast Gliwice: Trener Aleksandar Vuković zdyskwalifikowany, ale będzie mógł prowadzić zespół przy Łazienkowskiej

15.03.2024 r. Trener Aleksandar Vuković na konferencji prasowej przed meczem Legia Warszawa - Piast Gliwice. YouTube
Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała trenerów Puszczy Niepołomice i Piasta Gliwice w konsekwencji wydarzeń po meczu, który był dokończony we wtorek. Tomasz Tułacz i Aleksandar Vuković są zdyskwalifikowani na trzy mecze.

12 marca 2024 roku dokończono przerwany mecz z 17. kolejki, który 2 grudnia 2023 r. potrwał tylko 15 minut ze względu na obfite opady śniegu. Piast wygrał z Puszczą 1:0. W trakcie spotkania i po nim była bardzo nerwowa atmosfera - „iskrzyło” między ławkami obu drużyn. Po spotkaniu trener Tomasz Tułacz nie podał ręki Aleksandarowi Vukoviciowi, zarzucał potem wtargnięcie w przerwie do szatni sędziów. „Vuko” tłumaczył, że został zaproszony przez arbitrów... Sytuacja była napięta, szczególnie po meczu w drodze do szatni. Sędzia ukarał trenerów czerwonymi kartkami. Czerwoną kartkę dostał też kierownik Piasta Adam Fudali.

Więcej o tych wydarzeniach przeczytaszTUTAJ

Komisja Ligi zdyskwalifikowała Tułacza i Vukovicia na trzy mecze w zawieszeniu na pół roku. Trener Piasta będzie mógł więc poprowadzić zespół z ławki w niedzielę z Legią w Warszawie, ale… musi uważać.

- Kara, jaką dostałem po meczu z Puszczą jest w zawieszeniu, więc sam ten fakt mówi, że trzeba będzie się bardziej postarać o taki spokój. Może tego spokoju we wtorek trochę zabrakło. Myślę, że nie będzie to też trudne, bo tak naprawdę, na tym etapie sezonu, to było pierwsze takie wydarzenie, kiedy można było mówić o karaniu mnie, czy naszej ławki. Po prostu był to taki mecz, taki moment i mamy go już za sobą. Potrafimy i będziemy chcieli wyciągnąć wnioski, zachować większy spokój i nie mieć potem problemów z tłumaczeniem się. Pierwszy raz wystąpię na stadionie Legii jako trener gości. To nie jest dla mnie mecz jak każdy inny - powiedział Vuković.

Niedzielny mecz Legii z Piastem rozpocznie się o godz. 17.30.