Legia - Zagłębie Sosnowiec 2:1. Czuli się jak u siebie w domu, ale wrócili bez punktów RELACJA

W 5. kolejce Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1, ale swoją grą nie zachwyciła. Mistrzowie Polski zanotowali więc pierwsze zwycięstwo z Ricardo Sa Pinto na ławce trenerskiej. Sosnowiczanom znowu zabrakło trochę umiejętności i szczęścia, aby wrócić do domu choćby z punktem.

Piłkarze Zagłębia mogli czuć się w Warszawie jak u siebie w domu. Kiedy wychodzili na rozgrzewkę przywitały ich brawa, a na pytanie spikera kto wygra mecz cały stadion odpowiedział Zagłębie. To była reakcja warszawskich kibiców na fatalną postawę Legii w kwalifikacjach Ligi Europy.

Może dlatego od pierwszych minut warszawskie "gwiazdy" zagrali z zaangażowaniem, bliski zdobycia bramki był Carlitos, który najpierw minimalnie przestrzelił, a potem z dystansu trafił w poprzeczkę. Przewagę gospodarzy udokumentował pod koniec pierwszej połowy Artur Jędrzejczyk. Reprezentant Polski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłał piłkę do siatki obok interweniującego Dawida Kudły.

W przerwie trener Dariusz Dudek dokonał dwóch zmian i to przyniosło efekt. Najnowszy nabytek Zagłębia - kontrakt podpisano w ubiegłym tygodniu - Szymon Pawłowski idealnie obsłużył Konrada Wrzesińskiego, a ten nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi.

Zespół z Sosnowca liczył na coś więcej, poszedł za ciosem, ale bramkę zdobyli gospodarze. Carlitos trafił w słupek, piłka jednak wróciła do piłkarze Legii i Hiszpan przy biernej postawie obrony dopił piłkę do pustej bramki. To było ostatnie trafienie w tym meczu.

Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

1:0 Artur Jędrzejczyk (39),
1:1 Konrad Wrzesiński (54)
2:1 Carlitos (77)

Legia: Malarz - Jędrzejczyk (76. Eduardo), Astiz, Wieteska, Hołownia - Szymański, Cafu, Antolić, Kucharczyk (62. Nagy) - Kante (62. Hamalainen), Carlitos.

Zagłębie: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Puchacz - Wrzesiński, Kokoszka, Milewski, Nowak (46. Cristoao), Mello (46. Pawłowski) - Torunarigha (78. Cichocki).

Żółte kartki: Wieteska, Antolić - Torunarigha, Milewski.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).