Liga Mistrzów 2019 Tottenham – Ajax Amsterdam 0:1 WYNIK Ajax bliżej wielkiego finału. Jednobramkowa zaliczka z wyjazdu wystarczy?

Liga Mistrzów: Tottenham - Ajax 0:1
Liga Mistrzów: Tottenham - Ajax 0:1 East News
Liga Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałów Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur przegrał z Ajaxem Amsterdam 0:1 (0:1). Bramkę zdobył Donny van de Beek w 15. minucie. Rewanż odbędzie się 8 maja.

Ajax objął prowadzenie w 15. minucie. David Neres zagrał do Hakima Ziyecha, który prostopadłym podaniem obsłużył Danny'ego van de Beeka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Tottenhamu Hugo Llorisem. Goście mieli jeszcze chwilę niepewności, bo trwała analiza VAR, ale gol został uznany.

W 24. minucie było blisko drugiej bramki dla Ajaxu. Tym razem jednak van de Beek przegrał pojedynek z Llorisem, który odbił piłkę nogami.

Sześć minut później kibice gospodarzy drżeli o zdrowie. Jana Vertonghena. Obrońca Tottenhamu po zderzeniu z bramkarzem Akjaxu Andre Onaną padł w polu karnym, krwawił. Po pomocy medycznej Vertonghen wrócił na boisko, lecz na chwilę. Miał problemy z utrzymaniem równowagi. W 39. minucie wszedł za niego Moussa Sissoko.

Po przerwie „Koguty” wreszcie doszły do głosu i starały się zmienić wynik. Ataki Tottenhamu przypominały jednak bicie głową w mur i nie przyniosły efektu. A mogło się skończyć nawet 2:0 dla Ajaxu, ale w 78. minucie David Neres trafił w słupek.

Rewanż zostanie rozegrany 8 maja w Amsterdamie. Drugą parę półfinałową tworzą Barcelona i Liverpool (pierwszy mecz 1 maja o godz. 21, rewanż w Anglii – 7 maja). Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 1 czerwca w Madrycie.

Tak zapowiadaliśmy mecz Tottenham – Ajax:

Ajax Amsterdam wyeliminował w 1/8 finału Real Madryt,na dodatek przegrywając pierwszy mecz u siebie 1:2. W rewanżu w Madrycie holenderski zespół wygrał 4:1!

TOTTENHAM - AJAX LIVE

W ćwierćfinale Ajax okazał się lepszy od Juventusu w Cristiano Ronaldo w składzie. I znów w Amsterdamie wynik nie był obiecujący, bo remis 1:1 w rewanżu za faworyta stawiał „Starą Damę”. Ponownie jednak Ajax pokazał klasę i wygrał w Turynie 2:1, choć przegrywał po golu Ronaldo. Trzeba pamiętać, ze Ajax zaczął swą przygodę od II rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

Tottenham też jest rewelacją tej edycji Ligi Mistrzów. W 1/8 finału pokonał Borussię Dortmund – 3:0 u siebie i 1:0 na wyjeździe. Na drodze do półfinału stanął Manchester City. W roli gospodarzy Tottenham wygrał 1:0, a w rewanżu oglądaliśmy szalony mecz zakończony zwycięstwem gości 4:3.

TOTTENHAM - AJAX NA ŻYWO

Zespół Tottenhamu zagra w pierwszym meczu półfinałowym poważnie osłabiony. Harry Kane ma kontuzję, a Son Hueng-Min, który go zastępował w ataku pauzuje za żółte kartki. Serge Aurier jest wykluczony z gry przez uraz uda.

Ekipa „Kogutów” docenia klasę Ajaxu. - Oglądałem ich mecz przeciwko Juventusowi. Grają bardzo dobrze. Mają młodych i szybkich zawodników. Są niebezpieczni i to będzie ciężkie spotkanie – powiedział pomocnik Tottenhamu Lucas Moura, cytowany przez goal.pl.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

Czy Ajax da się zastopować? Trener holenderskiego zespołu Erik ten Hag zapewnia, że półfinał Ligi Mistrzów to nie jest kres marzeń jego piłkarzy.

- Chcemy kontynuować naszą przygodę. To niesamowite, że jesteśmy w półfinale Ligi Mistrzów. Nikt nie mógł przewidzieć na początku sezonu, że holenderska drużyna znajdzie się w tym miejscu, ale nie chcemy spocząć na laurach – stwierdził szkoleniowiec, cytowany przez Sportowe Fakty.

TOTTENHAM - AJAX NA TRANSMISJA

Tottenham jeszcze nie grał w finale Ligi Mistrzów . Ajax był w finale dwa razy z rzędu - w sezonach 1994/1995 i 1995/1996. Za pierwszym razem wygrał z Milanem 1:0, za drugim – przegrał z Juvetusem po rzutach karnych.

Sędzią wtorkowego meczu będzie Antonio Mateu Lahoz z Hiszpanii. Rewanż z Amsterdamie zaplanowany jest na 8 maja. W drugiej parze półfinałowej są Barcelona i Liverpool (pierwszy mecz 1 maja, rewanż w Anglii – 7 maja). Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 1 czerwca w Madrycie.