Liga Mistrzów: Manchester United - Paris SG 0:2. Ole Gunnar Solskjaer w końcu poznał smak porażki

Ole Gunnar Solskjaer i Paul Pogba nie mieli po meczu z PSG powodów do zadowolenia fot. IAN KINGTON/AFP/East News
W najciekawszym dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów Paris Saint Germain pokonał na wyjeździe Manchester United 2:0 i praktycznie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Hitem nie tylko wtorkowego wieczoru, ale całej 1/8 finału Ligi Mistrzów miała być rywalizacja Manchesteru United z Paris Saint Germain. Paryżanie na krajowym podwórku nie mają sobie równych, więc prawdziwym sprawdzianem tego na co stać zespół Thomasa Tuchela są mecze na europejskiej arenie.

Na Old Trafford mistrz Francji przyjechał osłabiony brakiem Edinsona Cavaniego i Neymara. Kibice żartowali, że nieobecność tego ostatniego związana była z debiutem w Lidze Mistrzów systemu VAR, bo lubiący symulować faule Brazylijczyk dzięki wideoweryfikacji szybko mógłby wylecieć z boiska. Tak naprawdę obaj napastnicy PSG są jednak kontuzjowani.

Piłkarze Manchesteru United odżyli pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Z 11 spotkań pod wodzą Norwega wygrali 10. Następca Jose Mourinho na ławce gospodarzy długo zachował miano niepokonanego, ale w końcu doznał goryczy porażki i to w słynnym Teatrze Marzeń.

Początek meczu należał do ManU, a groźni byli zwłaszcza reprezentanci Anglii Marcus Rashford i Jesse Lingard. Im dłużej trwał jednak ten pojedynek tym bardziej Czerwone Diabły gasły. Po stronie gości najlepszą okazję do przerwy miał Kylian Mbappe, lecz w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

Po przerwie przewaga PSG była już wyraźna. Prowadzenie dla francuskiej drużyny zdobył Presnel Kimpembe wykorzystując dośrodkowanie z rogu byłego gracza Manchesteru United Angela Di Marii. Drugiego gola dołożył Mbappe, a Argentyńczyk zaliczył przy tym trafieniu kolejną asystę.

Paryżanie w ciągu ośmiu minut drugiej połowy przesądzili losy awansu do ćwierćfinału LM. Goście mogli zresztą wygrać jeszcze wyżej, ale szanse na kolejne bramki zmarnowali Dani Alvez oraz szybki jak błyskawica Mbappe. Po tym zwycięstwie rewanż 6 marca w Paryżu wydaje się formalnością.

Manchester United kończył mecz w dziesiątkę, bo Paul Pogba w 89 min. zobaczył czerwoną kartkę,