Tomasz Dobiecki
Dwaj zawodnicy PZT Team - Maks Kaśnikowski i Kacper Żuk (obaj CKT Grodzisk Mazowiecki), bez straty seta awansował we wtorek do 1/8 finału challengera ATP – LOTTO Kozerki Open. W pierwszej rundzie odpadli utalentowany ćwierćfinalista juniorskiego Wimbledonu Tomasz Berkieta (PZT Team/Legia Warszawa) i Filip Peliwo (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Dwóch Polaków w drugiej rundzie ATP Challenger Tour w Polsce

Można śmiało powiedzieć, że Polacy całkowicie zdominowali drugi dzień na korcie centralnym w Kozerkach. Dwóch polskich singlistów awansowało do drugiej rundy turnieju LOTTO Kozerki Open.

Pierwszy na kort wyszedł Maks Kaśnikowski (CKT Grodzisk Mazowiecki), którego rywalem był Grek Stefanos Sakellaridis. Polak idealnie rozpoczął wtorkowy pojedynek przełamując serwis rywala w gemie otwarcia, który okazał się kluczowy dla losów seta (6:2). W sumie, od stanu 4:2 w drugim secie zapisał na swoim koncie osiem kolejnych gemów i zamknął mecz w nieco ponad godzinę.
– Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, to był dość gładki mecz, nie straciłem zbyt dużo sił. To ważne, bo warunki są dzisiaj bardzo ciężkie, takie jakbyśmy grali co najmniej w jakimś Las Vegas. Ale wygrałem pierwszy mecz i nie zamierzam się zatrzymywać... – powiedział Kaśnikowski, który przed rokiem w Kozerkach wygrał pierwszy w karierze mecz w imprezie rangi ATP Challenger Tour.

W drugim pojedynku na korcie centralnym Kacper Żuk (CKT Grodzisk Maz./PZT Team) okazał się lepszy od Australijczyka Akiry Santillana 6:3, 6:2. Polak od początku do końca kontrolował mecz.
– Wywalczenie awansu zajęło mi dzisiaj więcej czasu, niż Maksowi, choć się inaczej umawialiśmy. Gratulacje dla niego za to, że zagrał dzisiaj na takim poziomie., choć rywal to trochę nie ta półka... – powiedział Żuk.

Porażki Filipa Peliwo i Tomasza Berkiety

W trzecim pojedynku na korcie centralnym Filip Peliwo (BKT Advantage Bielsko-Biała) przegrał łatwo 1:6, 1:6 z broniącym tytułu Czechem Tomasem Machacem. Natomiast jako ostatni z Polaków wystąpił we wtorek 17-letni Tomasz Berkieta (PZT Team/Legia Tenis & Golf Warszawa), który uległ bardziej doświadczonemu Kazachowi Denisowi Jewsiejewowi 3:6, 1:6.

W głównej drabince LOTTO Kozerki Open w singlu znalazło się w tym roku pięciu Polaków. W poniedziałek startujący z „dziką kartą” Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom/PZT Team) przegrał z Benjaminem Hassanem z Libanu 2:6, 0:6.

Poza singlowymi występami Żuka i Kaśnikowskiego, w środę będzie można obejrzeć pierwsze mecze deblowe z udziałem Polaków w tegorocznej edycji challengera.