MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ludzkie szczątki na placu budowy w Mysłowicach! Inwestycja w centrum miasta przesunięta o dwa miesiące

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Niekończąca się inwestycja w Mysłowicach. Tak można określić prace, które trwają aktualnie w centrum miasta. Mimo że remontowane ulice miały być otwarte dla mieszkańców, przyjdzie na to jeszcze trochę poczekać. Remont został ponownie opóźniony z powodu dodatkowych prac i odkrycia ludzkich szczątków na placu budowy. Zakończenie przewiduje się na 15 września.

Kolejne opóźnienia w pracach

Władze miasta poinformowały pod koniec maja, że w połowie czerwca planowane jest otwarcie ulicy Starokościelnej i Bytomskiej, a chwilę później Powstańców. Miesiąc zbliża się ku końcowi, a zakończenie prac nie widać. Rozmawiając z władzami miasta, dowiedzieliśmy się, że termin zakończenia prac został przesunięty.

Od samego początku rozpoczęcie projektu przez spółkę KZN Rail sp. z o.o z Krakowa prace były prowadzone etapami. Miało to pomóc w szybszym zakończeniu inwestycji. Wykonane odcinki mają być oddawane w kolejności.

Ulica Starokościelna i Bytomska ma być gotowa 15 lipca. Powodem opóźnienia podanym przez władze miasta było bardzo dużo poprawek, które firma musiała wykonać po poprzednim wykonawcy. Część dotyczącą ulicy Powstańców, Szymanowskiego oraz Krakowskiej, łącznie z rondem ma zostać zakończona 15 września. Ruch samochodowy ma być jednak przywrócony już 30 sierpnia. Między tymi dwoma datami prowadzone mają być prace dotyczące chodników oraz zasadzenia zieleni. Powodem opóźnień było wykonanie dodatkowych robót w postaci przyłączy wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także problemy z zakresu branży teletechnicznej.

Ludzkie szczątki na placu budowy

Nad inwestycją ciąży swojego rodzaju fatum, a terminy zakończenia prac są przekładane. Warto przypomnieć, że pierwotnie prace miały zostać zakończone w grudniu 2022 roku. Kolejnym problemem, który napotkał wykonawca, było znalezienie ludzkich szczątków niedaleko kościoła Mariackiego.

- W okolicach kościoła Mariackiego natknęliśmy się na ludzkie szczątki. W tej chwili odbywają się tam prace archeologiczne pod nadzorem konserwatora. Myślimy, że powinny się one zakończyć do końca sierpnia. Jest to jednak sytuacja, której nie mogliśmy przewidzieć, dlatego musimy dać czas specjalistom — mówiła Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

15 września zakończenie prac

Remont centrum w Mysłowicach mocno przeszkadza mieszkańcom, przedsiębiorcom i przyjezdnym, którzy muszą przejechać przez centrum miasta. Według informacji podanych przez władze miasta prace mają zakończyć się 15 września.

- Przede wszystkim liczymy na cierpliwość mieszkańców i na to, aby zwracać uwagę na oznakowanie, ponieważ na wszystkich etapach trwają intensywne prace i te zmiany w organizacji ruchu następują z godziny na godzinę — informowała Anna Górny.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni