Mali łyżwiarze przetestowali Stadion Zimowy w Sosnowcu. Wielka ślizgawka z okazji Dnia Dziecka ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Nowy Stadion Zimowy oficjalnie zostanie otwarty 10 czerwca. Już w niedzielę nowe lodowisko mogły jednak przetestować dzieci, które 4 czerwca mogły za darmo skorzystać ze ślizgawki z okazji Dnia Dziecka. Zobaczcie zdjęcia.

Wielka ślizgawka z okazji Dnia Dziecka w Sosnowcu

Nowy Stadion Zimowy jest ostatnią częścią kompleksu Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który zostanie oddany do użytku. W tym roku otwarto już stadion ArcelorMittal Park oraz halę sportową, natomiast 10 czerwca zaplanowano oficjalne otwarcie sosnowieckiego lodowiska.

Nim w sobotę na lód wyjadą Mariusz Czerkawski i spółka grający w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich nową taflę mogły przetestować dzieci. Władze Sosnowca postanowiły bowiem z okazji Dnia Dziecka udostępnić im ślizgawkę w tym obiekcie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ ŚLIZGAWKI NA STADIONIE ZIMOWYM

Mali łyżwiarze przetestowali Stadion Zimowy w Sosnowcu

4 czerwca na nowym Stadionie Zimowym można się było poślizgać zupełnie za darmo. Trzeba było mieć tylko własne łyżwy, bo na miejscu nie działa jeszcze wypożyczalnia sprzętu.

Mali łyżwiarze mogli skorzystać w niedzielę ze ślizgawki w pięciu godzinnych turach o 10, 12, 14, 16 i 18. Zainteresowanie było duże, bo przy okazji korzystania z lodowiska można tez było bliżej go poznać i zobaczyć najnowocześniejszy w Polsce obiekt do jazdy na łyżwach i gry w hokeja.

Pachnący nowością Stadion Zimowy na wszystkich robił duże wrażenie. Odwiedzające go dzieciaki oglądały z bliska jego zakamarki zakładając łyżwy w eleganckiej szatni czy też podziwiając wiszący nad taflą lodowiska telebim.

W nowym sezonie w nowoczesnym obiekcie w Zagłębiowskim Parku Sportowym swoje mecze ligowe będą rozgrywać hokeiści Zagłębia, którzy przeniosą się na Górkę Środulską ze starej tafli w Parku Sieleckim.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie