MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mecz wysokiego ryzyka dziś na Stadionie Ludowym w Sosnowcu

RP
Dziś o godzinie 16.00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zostanie rozegrany mecz pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Zawiszy Bydgoszcz.

Spotkanie to jest meczem o podwyższonym ryzyku, więc ilość sił i środków zaangażowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, będzie zdecydowanie większa niż w przypadku normalnego meczu. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo normalnym kibicom i mieszkańcom naszego miasta.

Konsekwencje ubiegłorocznego meczu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Szczecin, który został rozegrany na Stadionie Ludowym w dniu 8 listopada 2008 roku, niektórzy jego uczestnicy odczuwają do dziś. W czasie prowadzonych wówczas działań, których celem było przywrócenie naruszonego porządku publicznego w czasie meczu i tuż po nim, zatrzymano 28 uczestników zajść, którym zarzucono łącznie popełnienie 42 przestępstw i wykroczeń.

W toku dalszych i trwających nadal czynności, już po zakończonym meczu w oparciu m.in. o materiał zarejestrowany kamerami na stadionie, policjanci do chwili obecnej zidentyfikowali kolejnych 15 pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec, którym również postawiono zarzuty popełnienia przestępstw oraz 5 pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec i 7 pseudokibiców Pogoni Szczecin, którzy popełnili wykroczenia. W maju bieżącego roku sprawcy wykroczeń usłyszeli wyroki Sądu, który oprócz kar finansowych nałożył na nich zakazy stadionowe - 2 lata zakazu wstępu na imprezy sportowe. Te imprezy sportowe to mecze piłki nożnej z udziałem ich drużyny, a zakaz wstępu połączono z obowiązkiem osobistego stawiennictwa przez obwinionego w jednostce policji w trakcie trwania imprezy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!