Memoriał Wagnera 2017: Polacy 3:0 pokonali drużynę Antigi

AZ
11.08.2017 krakow tauron arena xv memorial huberta jerzego wagnera mecz polska  francja siatkowka siatkarze polska reprezentacja siatkarzymichal kubiak bartlomiej lemanski pawel zatorski fot. sylwia dabrowa / polska press
11.08.2017 krakow tauron arena xv memorial huberta jerzego wagnera mecz polska francja siatkowka siatkarze polska reprezentacja siatkarzymichal kubiak bartlomiej lemanski pawel zatorski fot. sylwia dabrowa / polska press Sylvia Dabrowa
Biało-czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Reprezentacja Polski pokonała prowadzoną przez Stephane'a Antigę drużynę Kanady.

Po piątkowej porażce 2:3 z reprezentacją Francji, podopieczni Ferdinando De Giorgiego w kolejnym meczu Memoriały Huberta Jerzego Wagnera mierzyli się z brązowymi medalistami tegorocznej Ligi Światowej, reprezentacją Kanady.

Pierwsze akcje spotkania pokazały, że z prowadzoną przez byłego trenera reprezentacji Polski drużyną o zwycięstwo nie będzie łatwo. Biało-czerwonym udało się co prawda wyjść na pięciopunktowe prowadzenie, jednak rywale szybko . Końcówka seta była niezwykle zacięta, ostatecznie, po kilku piłkach setowych dla obu stron, górą byli Polacy. Zakończyli partię wynikiem 36:34.

Drugiego seta od prowadzenia rozpoczęli rywale. Kanadyjczycy prowadzili czterema punktami na pierwszej przerwie technicznej, końcówka należała już jednak do reprezentantów Polski. Tym razem obyło się bez horroru, błąd siatkarzy z Kanady zakończył partię wynikiem 25:20.

Trzecią partię, podobnie jak drugą, od prowadzenia rozpoczęli rywale. Biało- czerwoni szybciej doprowadzili jednak do remisu i od tej pory partia była wyrównana. Kanadyjczycy próbowali budować przewagę, w czym pomogły dwa asy serwisowe Nicolana Hoaga. Nasi zawodnicy szybko zniwelowali i tę stratę. Cztery punkty Polaków w jednym ustawieniu dawały nadzieję na szybki koniec seta i meczu. Końcówka była jednak znów zacięta, 26 punkt dla Polski zdobył po ataku z drugiej linii Michał Kubiak i zakończył pojedynek.

- Może nie kontrolowaliśmy tego spotkania od początku do końca, ale w kluczowych meczach zagraliśmy lepiej, dokładniej, niż w meczu z Francją - podsumował mecz Bartosz Kurek.

Zarówno trener jak i zawodnicy polskiej drużyny podkreślają, że wynik spotkań rozgrywanych w trakcie memoriały ma nieco mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest poprawianie błędów, których w grze polskiego zespołu pojawia się momentami sporo, przed rozpoczynającymi się za kilkanaście dni mistrzostwami Europy.

- Jestem zadowolony z wyniku i z przebiegu meczu. Musimy go jednak przeanalizować punkt po punkcie i wyciągnąć wnioski - mówił Ferdinando De Giorgi.

W niedzielę, na zakończenie memoriału, biało czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji (godz. 18.00).

Polska - Kanada 3:0 (36:34, 25:20, 26:24)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Michał Bieniek, Bartłomiej Lemański, Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Jakub Popiwczak