Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MEMY o zimie znów rozbawiły internautów. Te śmieszne obrazki o zimie rozbawią do łez! Zobacz najciekawsze grafiki z humorem i uśmiechnij się

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Memy o zimie znów rozbawiły internautów! Dla twórców zabawnych grafik pretekstem stały się między innymi padający śnieg, mroźne powietrze, śliskie drogi i chodniki, a także związane z nimi sytuacje czy wydarzenia. Memy o zimie są komiczną oraz obrazkową formą komentarzy, dotyczących również ludzkich zachowań i postaw wobec panujących za oknem warunków. Bardzo często odnoszą się do powtarzanych z roku na rok tych samych schematów postępowania, a także zjawisk pogodowych, jakie w wyniku zmian klimatycznych coraz częściej dają się we znaki. Te humorystyczne obrazki w sposób zdystansowany wyrażają emocje oraz nastroje, które przejawia wielu ludzi w związku z zimowym okresem. Zobacz najciekawsze memy o zimie i uśmiechnij się!

Zabawne grafiki to obrazkowa forma komentowania rzeczywistości

Typowym dla internetu zjawiskiem jest aktywne komentowanie rzeczywistości przez użytkowników sieci. Obecnie najczęściej służą temu media społecznościowe, które stały się przestrzenią dla podejmowanych dyskusji i wymiany poglądów czy zdań na różne tematy. Wśród nich nie brakuje jednak negatywnych wypowiedzi, które są wyrazem agresji i nienawiści. Wiele form takich wypowiedzi niszczy kulturę języka, a przede wszystkim – drugiego człowieka. Fale hejtu wylewają się niejednokrotnie ze strony użytkowników, przejawiających odmienne opinie. Zabuża to dyskusje, nie wnosi nic pożytecznego dla sprawy, a poza tym krzywdzi. Inną rolę pełnią graficzne formy komentowania rzeczywistości, jakimi są memy. Przede wszystkim nie mają one na celu obrażać kogokolwiek, ale jedynie zwrócić uwagę na problem, wydarzenie czy ludzkie postawy, nawiązując w sposób humorystyczny.

Twórcy takich obrazków z przymrużeniem oka odnoszą się do przedstawianych tam kwestii. Z dystansem podchodzą do stereotypów, utartych schematów postępowania, a nawet tradycji i zwyczajów. Wśród memów znajdą się zatem grafiki o świętach, spędzaniu przez Polaków wakacji, grup zawodowych oraz społecznych, a także polityków, celebrytów, sportowców czy przedstawicieli kultury i sztuki. Zabawne grafiki to obrazkowa forma komentowania rzeczywistości, a jej znaczącym elementem stała się ostatnio również zima.

Twórcy memów wzięli na warsztat zimowe klimaty

Jak się okazuje, jednym z najpopularniejszych obecnie tematów, dominujących wśród memów jest zima. Humorystyczne obrazki, poświęcone tej porze roku znów rozbawiły internautów, co oznacza, że biały puch za oknem oraz niższe temperatury wywołały lawinę różnych reakcji wśród użytkowników sieci. Dla twórców zabawnych grafik pretekstem stały się między innymi padający śnieg, mroźne powietrze, śliskie drogi i chodniki, a także związane z nimi sytuacje czy wydarzenia.

Memy o zimie są komiczną oraz obrazkową formą komentarzy, dotyczących również ludzkich zachowań i postaw wobec panujących za oknem warunków. Bardzo często odnoszą się do powtarzanych z roku na rok tych samych schematów postępowania, a także zjawisk pogodowych, jakie w wyniku zmian klimatycznych coraz częściej dają się we znaki. Te humorystyczne obrazki w sposób zdystansowany wyrażają emocje oraz nastroje, które przejawia wielu ludzi w związku z zimowym okresem. Reakcje na ataki zimy i związane z nimi warunki drogowe czy też konieczność odśnieżania samochodów oraz podjazdów u wielu ludzi przyjmują formę ogromnej irytacji. Nie byłoby w tym nic śmiesznego, gdyby nie towarzyszyły temu nieraz absurdalne sytuacje.

W załączonej galerii prezentujemy memy o zimie. Zobacz najciekawsze grafiki z humorem i uśmiechnij się!

Memy o zimie znów rozbawiły internautów. Zobacz i uśmiechnij się!

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera