MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Milion złotych dla firmy z Bielska-Białej. Analizą ofert zajmie się program komputerowy

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Projekt to efekt długoletniego doświadczenia w pracy z klientami z branży transportowej duetu zarządzającego Da Vinci Studio - Wojciecha Bachty, prezesa Fundacji Startup Podbeskidzie z Bielska-Białej oraz Michała Polaka.
Projekt to efekt długoletniego doświadczenia w pracy z klientami z branży transportowej duetu zarządzającego Da Vinci Studio - Wojciecha Bachty, prezesa Fundacji Startup Podbeskidzie z Bielska-Białej oraz Michała Polaka. materiały prasowe
Automatyczna analiza zapytań ofertowych dla branży transportowej to nowy projekt software house’u Da Vinci Studio. Firma otrzymała na ten cel finansowanie w wysokości miliona złotych - poinformowali przedstawiciele Fundacji Startup Podbeskidzie. - Pozyskać tak wielkie fundusze na stworzenie nowego produktu to wielkie osiągnięcie. Wielkie rzeczy są możliwe lokalnie - podkreślają.

Automatyczna analiza zapytań ofertowych dla branży transportowej to nowy projekt software house’u Da Vinci Studio, opierający się na uczeniu maszynowym. Firma otrzymała na ten cel finansowanie w wysokości miliona złotych – poinformowali przedstawiciele Fundacji Startup Podbeskidzie. Inwestorem i mentorem projektu jest fundusz Czysta3.vc.

Projekt to efekt długoletniego doświadczenia w pracy z klientami z branży transportowej duetu zarządzającego Da Vinci Studio - Wojciecha Bachty, prezesa Fundacji Startup Podbeskidzie z Bielska-Białej oraz Michała Polaka. Obaj poznając procesy, problemy i wyzwania spedycji, stworzyli podstawę do zbudowania narzędzia, jakim jest system automatycznej analizy zapytań ofertowych, wykorzystujący uczenie maszynowe.

Wsparcia na rozwój projektu udzielił fundusz Czysta3.vc, który zdecydował zainwestować w nowy projekt ambitnego zespołu Da Vinci Studio - software house został zasilony kwotą 1 miliona złotych i dostał zielone światło na rozpoczęcie prac nad projektem opartym na uczeniu maszynowym – Vinci Rithms.

– Fundusz chętnie wspiera projekty z obszaru machine learning i sztucznej inteligencji. Mają one niesamowity potencjał rozwojowy, a dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w tym zakresie, możemy wesprzeć firmy tak, aby pomóc rozwijać ich biznes – mówi Szymon Janiak, dyrektor zarządzający Czysta3.vc.

Wojciech Bachta, CEO software house’u przyznaje, że przez wiele lat współpracowali z firmami branży transportowej i zauważyli, że największym problemem jest czas poświęcony na analizę i odpisywanie na maile ofertowe.

- Zadaliśmy sobie pytanie – jak możemy pomóc klientom i usprawnić ten proces? Odpowiedź padła szybko: przez automatyzację, dzięki której odpowiedź na wiadomość zostanie przygotowana przez… program komputerowy – mówi Bachta.

Oprogramowanie bazuje na automatycznej analizie zapytań ofertowych i wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. To rozwiązanie problemu dużej liczby zapytań kierowanych do firm. Narzędzie oparte jest na machine learning, które w sposób efektywny i zautomatyzowany dokona analizy maili spływających do firm z polskiej branży transportowej, która jest dosyć specyficzna i szeroka, a następnie wyodrębni konkretne parametry do dalszych etapów procesu.

– Z naszym pomysłem zgłosiliśmy się do funduszu Czysta3.VC, z którym szybko znaleźliśmy wspólny język. Dzięki ich wsparciu nasz projekt nabrał realnego kształtu i dzięki temu otrzymaliśmy środki na realizację naszej wizji. Rozwijamy się jako ludzie, jako firma, ale i chcemy rozwinąć się bardziej w obszarze machine learning i sztucznej inteligencji, który jest przyszłością wielu branż – mówi Michał Polak, CEO Da Vinci Studio.

Machine learning już teraz wspomaga działanie wielu systemów i programów, dając tym samym nowe możliwości budowania przewagi rynkowej. Wprowadzenie narzędzia do branż, które na co dzień odpowiadają na dziesiątki maili ofertowych z pewnością jest przełomem, co usprawni działanie każdego przedsiębiorstwa.

– Jako software house niezmiennie naszym celem jest robienie projektów, dzięki którym firmy mogą zyskać przewagę konkurencyjną lub po prostu przetrwać, przenosząc procesy do digitalu. Lubimy pracować ze startupami i tworzyć nowe innowacyjne rozwiązania – dodaje Wojciech Bachta.

Da Vinci Studio to młody zespół, który w pracy działa w wielu obszarach: machine learning, aplikacje webowe i mobilne, a także w zakresie e-commerce, spedycji i transportu oraz e-learningu. W ostatnich tygodniach Da Vinci Studio zmieniło strukturę właścicielską – z zarządu odszedł Maciej Felski, a jego udziały przejęli Bachta i Polak. Software house przeszedł także mocny, wizerunkowy rebranding, nawiązujący do renesansu, co łączy ich wizje zmieniania technologii i wspierania klientów na każdym etapie ich ewolucji.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera