Miss Polski 2010. Agata Szewioła najpiękniejszą Polką...

  Miss Polski 2010. Agata Szewioła najpiękniejszą Polką [ZDJĘCIA]

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trzy piękności z województwa śląskiego Natalia Dyrda z Siewierza, Anna Weber z Tychów i Joanna Kusiak z Bielska-Białej znalazły się w ścisłym finale Miss Polski. Tym razem nie zdobyły tytułu Miss Polski, choć szczęście w przypadku bielszczanki Joanny Kusiak, tegorocznej maturzystki, było naprawdę blisko.

  Koncert galowy Miss Polski 2010 odbywał się w Amfiteatrze w Płocku. W konkursie piękności brały udział kandydatki wyłonione w kwalifikacjach przeprowadzanych na terenie całego kraju.

  Zwyciężczynie finałów regionalnych rywalizowały w dwóch półfinałach. 4 lipca pierwszy półfinał odbył się w Olsztynie, a drugi 18 lipca w Gołdapi. Dodatkowo ósemkę pięknych dziewczyn wybrała Telewizja Polsat. Do finału dostały się 24 kandydatki.

  Koronę nowo wybranej królowej przekazała Miss Polski 2009 - Anna Jamróz z Rumi, panująca od 5 września ubiegłego roku.

  Miss Polski 2010 będzie reprezentować nasz kraj na wielu światowych konkursach piękności. Najbardziej prestiżowy z nich to Miss Word - organizowany od 60 lat! W tym roku ponownie odbędzie się w Chinach.

  Jako pierwsza i dotąd jedyna Polka tytuł Miss Świata w 1989 roku zdobyła Aneta Kręglicka. Czy obecna Miss Polski Agata Szewioła powtórzy jej sukces?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo