Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski w biegu po schodach w Katowicach [ZDJĘCIA i WIDEO]

Patryk Trybulec
Altus, czyli katowicki drapacz chmur, już po raz piąty gościł uczestników mistrzostw Polski w biegu po schodach. Zawodnicy, którzy na Śląsk zjechali z całej Polski, mieli do pokonania 30 pięter, czyli 125 metrów wysokości i ponad 700 stopni. Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO z zawodów.

- Impreza tak na prawdę została zorganizowana na prośbę samych uczestników - przyznaje współorganizator zawodów, prezes Stowarzyszenia Biegów Górskich w Jastrzębiu-Zdroju Stefan Kalinowski. - Kiedyś mistrzostwa Polski odbywały się we Wrocławiu, ale tamten budynek został zburzony. Zawodnicy przyjeżdżają do Katowic ze wszystkich zakątków Polski po to, by się pobawić i zmierzyć z własnymi siłami. To jest taka specyficzna, inna impreza, która stanowi dla kolarzy, biegaczy górskich i pozostałych zawodników swoiste zakończenie sezonu - relacjonuje Kalinowski.

W tym roku frekwencja była rekordowa. Na liście startowej znalazło się 206 nazwisk. Szczyt Altusa już po raz piąty zdobył m. in 73-letni Edward Kurek z Katowic. - To już moja 90 impreza biegowa w tym roku. Kiedyś byłem kolarzem i bokserem, teraz biegam, bo co mam robić? - uśmiecha się pan Edward, który mieszka na 10 piętrze i - jak przyznaje - rzadko używa windy.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Piotr Łobodziński z czasem 2 min i 43,12 sek. Natomiast wśród kobiet najszybsza była Izabela Zatorska (3 min. 25,90 sek.).

*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO