MKS Będzin - Cuprum Lubin 3:1 ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIK Pierwsza wygrana drużyny z Będzina!

1.11.2020 r. PlusLiga: MKS Będzin - Cuprum Lubin.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
1.11.2020 r. PlusLiga: MKS Będzin - Cuprum Lubin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok/Dziennik Zachodni
W niedzielę 1.11.2020 r. w meczu PlusLigi siatkarzy MKS Będzin wygrał z Cuprum Lubin 3:1. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie drużyny trenera Jakuba Bednaruka. Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS Będzin - Cuprum Lubin.

W hali w Sosnowcu spotkały się drużyny, które w tym sezonie nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa i zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli. MKS Będzin i Cuprum Lubin miały po 1 punkcie, przy czym gospodarze rozegrali jeden mecz mniej.

Zobacz zdjęcia z meczu MKS Będzin - Cuprum Lubin (1.11.2020)

Od początku pierwszego seta trwała zacięta walka. Gdy MKS przegrywał 5:8, trener Jakub Bednaruk poprosił o czas. Pomogło - gospodarze wyszli na prowadzenie 11:10. Od stanu 16:15 na 22:17, głównie za sprawą atomowych zagrywek Rafała Faryny, który zaliczył w pierwszej partii trzy asy.

Goście z Lubina drugi set zaczęli od prowadzenia 5:1. Szybko zrobiło się 6:6, ale tym razem Cuprum nie dało uciec MKS-owi, wręcz przeciwnie, prowadziło 11:8. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce seta. Po świetnym bloku gospodarzy było 21:21. Nie pomógł czas dla Marcelo Fronckowiaka, bo będzinianie poszli za ciosem - 23:21 i drugi set też padł ich łupem.

W trzecim secie MKS przegrywał 9:13 i znów zaczął pościg, doprowadzając tylko do jednego punktu straty 14:15. Tym razem jednak Cuprum się nie dało i znów odskoczyło - 14:18. Choć szalał Brazylijczyk Jose Ademar Santana, lubinianie zgarnęli tego seta.

Podrażniony MKS świetnie zaczął czwartego seta. Po asie Rafała Sobańskiego było 6:3, następnie 7:3. Goście odrobili część strat - 10:9, ale będziński zespół nie zamierzał odpuszczać - prowadził 13:10, 17:13. W tym meczu nic nie było za darmo, bo mieliśmy jeszcze 17:16. Kolejny "odjazd" gospodarzy, na 21:17, był decydujący. Po ostatniej piłce drużyna MKS-u zaprezentowała taniec radości. MVP meczu został Rafał Faryna.

MKS Będzin opuścił ostatnie miejsce w tabeli i awansował na 12. pozycję.

MKS Będzin - Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:21)

MKS: Sobański, Gawryszewski, Ratajczak, Veloso, Faryna, Santana, Gregorowicz (libero) oraz Kalembka, Bobrowski, Godlewski, Teklak
Cuprum: Gunia, Ferens, Smoliński, Jimenez, Magnuszewski, Penczew, Szymura (libero) oraz Makoś, Jakubiszak, Oliveira, Lorenc, Maruszczyk

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani