MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 Siatkarze MKS-u Będzin zwycięstwem kończą rok RELACJA + ZDJĘCIA

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1
MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 Jakub Jaźwiecki
Udanie zakończyli rok siatkarze MKS Będzin. W kończącej pierwszą rundę 15. kolejce będzinianie wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1. Dla podopiecznych kanadyjskiego szkoleniowca Stelio De Rocco było to szóste zwycięstwo w tym sezonie. MVP spotkania został wybrany Marcin Waliński.

Kibice MKS-u ciepło i serdecznie przywitali trenera olsztyńskiej drużyny Roberto Santiliego. Włoch w sezonie 2014/2015 pracował z zespołem z Będzina zastępując Damiana Dacewicza.

- Zawsze mile sięgam pamięcią do czasów spędzonych w zagłębiowskim klubie. Nie było łatwo, ale wspólnymi siłami osiągnęliśmy ten cel jakim było pozostanie w PlusLidze - wspomina Roberto Santilli.

Potem sentymenty już się skończyły, a zaczęła twarda walka o punkty. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej do końca. W połowie seta pod siatka zaiskrzyło. Sędziowie odgwizdali złe ustawienie akademików, którzy ostro protestowali. Paweł Woicki po dyskusji z arbitrem został ukarany żółta kartką. Seta skończył skutecznym atakiem Rafael Araujo.

Początek drugiego seta należał do gości, którzy prowadzili 7:1. Gospodarze z mozołem odrabiali straty, byli blisko nawet doprowadzenia do remisu, ale na przeszkodzie stanęły proste błędy. Na przerwę zespoły schodziły z jednym wygranym setem.

Dwa następne należały już do świetnie grających gospodarzy. Decydujący set MKS wygrał na przewagi, a pomocną dłoń wyciągnął najskuteczniejszy zawodnik meczu Jan Hadrava, atakując piłkę przy stanie 25:24 w aut.

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 26:24)

MKS: Seif, Waliński, Kowalski, Araujo, Klobucar, Grzechnik, Potera (libero) oraz Faryna.
AZS: Woicki, Andringa, Pliński, Hadrava, Scheerhoorn, Kochanowski, Żurek (libero) oraz Rousseaux, Buchowski, Zniszczoł, Makowski.

Podchwytliwe śląskie słowa na Sylwestra i Nowy Rok SPRAWDŹ, CZY ZNASZ

Sylwester w Katowicach z Polsatem przed Spodkiem PROGRAM + GOŚCIE SYLWESTRA Z POLSATEM