MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3 ZDJĘCIA KIBICÓW Gospodarze wygrali tylko pierwszego seta

W poniedziałkowym meczu PlusLigi siatkarze MKS-u Będzin przegrali z ONICO Warszawa 1:3. Mecz rozegrano w sosnowieckiej hali przy Żeromskiego. Byłeś na meczu? Może byli  Twoi znajomi? Zobacz zdjęcia ze spotkania MKS Będzin – ONICO Warszawa.
W poniedziałkowym meczu PlusLigi siatkarze MKS-u Będzin przegrali z ONICO Warszawa 1:3. Mecz rozegrano w sosnowieckiej hali przy Żeromskiego. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz zdjęcia ze spotkania MKS Będzin – ONICO Warszawa. Marzena Bugała-Azarko

MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3 ZDJĘCIA KIBICÓW

Mecz w hali w Sosnowcu rozpoczął się od odegrania i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, co było elementem uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Faworytem spotkania była drużyna z Warszawy prowadzona przez byłego selekcjonera kadry Polski Stephane Antigę. Faktycznie goście prowadzili już 16:11. Wtedy trener MKS-u Gido Vermeulen poprosił o przerwę, po której będzinianie odrobili wszystkie straty i wyszli na prowadzenie 17:16. MKS bardzo dobrze wykonywał zagrywką, dołożył bloki i ONICO straciło pewność siebie. Gdy było 18:17 dla gospodarzy Antiga wziął czas, ale nic to nie dało. MKS wygrał seta 25:22.

Druga partia zaczęła się podobnie jak pierwsza, od prowadzenia gości – mieliśmy 7:4, 9:5, 13:8, 16:9. Różnica polegała na tym, że warszawianie już nie dali się zaskoczyć i doprowadzili do wyrównania w całym meczu.

Goście ze stolicy poszli za ciosem i prowadzili w trzecim secie 11:6, 15:9, 17:10. Trochę pomogła zmiana rozgrywającego, wszedł Tomasz Kowalski – MKS odrobił trzy punkty – 13:17. Potem ONICO poszło już pewnie po wygraną w tej partii.

W czwartym secie wydawało się, że drużyna z Będzina jest w stanie jeszcze namieszać, bo prowadziła 7:5 i 9:6. Udawało się dotrzymywać kroku gościom – 15:16, 18:20, ale finisz należał do ONICO – 18:23 i 20:25.

PlusLiga: MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 20:25)

MKS: Williams, Ratajczak, M. Kowalski, Peszko, Buchowski, Kozub, Potera (libero) oraz Langlois, Faryna, T. Kowalski