MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa. Co tam się wydarzyło?! 40 punktów dąbrowian w pierwszej kwarcie! ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK

26.10..2023. Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa.
26.10..2023. Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa. Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek 26 października 2023 roku w meczu 6. kolejki Orlen Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Dziki Warszawa 116:83. Dąbrowianie wygrali piąty raz w piątym meczu w roli gospodarzy. Koszykarze MKS-u 17 razy trafili za trzy punkty, a w I kwarcie zdobyli aż 40 pkt! Natomiast 116 zdobytych punktów to nowy rekord obecnego sezonu ekstraklasy. Zobacz ZDJĘCIA z Hali Centrum.

Przed szóstą serią spotkań MKS Dąbrowa Górnicza z bilansem 4 wygranych 1 porażki zajmował trzecie miejsce w tabeli. W czwartek zagrał z beniaminkiem - Dzikami Warszawa, które były tuż za podium i też miały 9 punktów.

- Drużyna Dzików gra fajny basket, spotkają się dwa równe zespoły, ale my będziemy chcieli pokazać, że rządzimy na swoim parkiecie - zapowiadał zawodnik gospodarzy Szymon Ryżek.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa, 26.10.2023 r.

MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa: Niesamowita pierwsza kwarta

Dąbrowianie w I kwarcie zdobyli aż 40 punktów i mieli po niej 16 punktów przewagi, a prowadzili już 20 punktami - 37:17, gdy za trzy punkty trafił Lovell Cabbil. Ważny był początek meczu, bo od stanu 6:6 MKS uciekł na 17:6. Na początku II kwarty goście nieco zniwelowali straty - 40:27. Jednak świetnie dysponowani gospodarze szybko wypracowali sobie aż 25 punktów przewagi - Marc Garcia trafił trójkę i było 56:31. Na przerwę zespoły schodziły do szatni z wynikiem 62:42.

MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa: Gospodarze mieli już 45 punktów przewagi

W drugiej połowie ekipa MKS-u nie miała litości dla Dzików. Garcia przymierzył za 3 punkty i mieliśmy 28 pkt „do przodu” - 71:43, a 43 punkty przewagi zrobiły się po koszu Garcii, kiedy pękła setka - 101:58! To nie był koniec, bo różnica wzrosła aż do 45 punktów (110:65). W końcówce warszawianie nieco przypudrowali wynik, który i tak był imponujący patrząc od strony MKS-u.

Najwięcej punktów dla drużyny z Dąbrowy Górniczej zdobył Marc Garcia - 32, w tym 6 razy za 3. Miał też 3 zbiórki. Emmanuel Little zdobył dla gości 16 punktów i miał 3 zbiórki.

MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa 116:83 (40:24, 22:18, 25:14, 29:27)

MKS: Marc Garcia 32, Jeriah Horne 16, Tayler Persons 15, Lovell Cabbil 14, Dominik Wilczek 14, Nicolas Carvacho 12, Dawid Słupiński 8, Szymon Ryżek 5, Marcin Piechowicz 0, Santiago Konaszuk 0, Jakub Wojciechowski 0.

Dziki: Emmanuel Little 16, Dominic Green 15, Matt Coleman 9, Nick McGlynn 8, Alan Czujkowski 7, Jarosław Mokros 7, Mateusz Szlachetka 6, Piotr Pamuła 6, Paweł Kopycki 4, Mateusz Bartosz 3, Grzegorz Grochowski 2, Michał Aleksandrowicz 0